TNO w Koninie: Dzień 1

W dniach 27-29 grudnia 2016 r. w Koninie rozgrywana jest męska edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich z udziałem kadeckich reprezentacji Polski, Węgier, Słowacji i Czech. W pierwszym dniu turnieju swoje mecze wygrali Madziarzy oraz biało-czerwoni.

W meczu otwarcia Turnieju Nadziei Olimpijskich jako pierwsi wybiegli na parkiet reprezentanci Słowacji i Węgier. Od początku aż do samego końca spotkania mecz był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na więcej niż 8 punktów. W samej końcówce, gdy Węgrzy prowadzili już wydawałoby się pewnie różnicą 5 punktów niesamowitą akcję 3+1 zaliczył Richard Šturcel, jednak nie wystarczyło to na „Madziarów”, którzy ostatecznie wygrali 74-70. Po stronie zwycięzców 26 punktów zdobył Benedek Mate Kovacs, natomiast po stronie przegranych 17 punktów i 12 zbiórek zanotował Ratislav Sipkovsky

Węgry - Słowacja 74:70 (15-18, 20-23, 20-15, 19-14)

PEŁNE STATYSTYKI

Pierwszy mecz gospodarze turnieju zaczęli od mocnego uderzenia w pierwszej kwarcie. Początek 17-0 i wygrana pierwsza kwarta 23-7 zwiastowała spokojną wygraną podopiecznych Michała Mroza. Czesi nie dawali jednak za wygrana i przed przerwą schodzili do szatni z 14-punktową stratą. Trzecia kwarta do konsekwentne budowanie przewagi, którą niestety Polacy roztrwonili w ostatniej odsłonie. Na szczęście udało się zachować więcej spokoju w końcówce i mimo szalonej pogoni Czechów wygrać spotkanie 70:61. Dla Polaków 17 punktów i 9 zbiórek uzbierał Wojciech Kosiuk, po stronie sąsiadów z południa 14 oczek uzyskał David Bohm.

Polska - Czechy 70:61 (23-7, 17-19, 18-11, 12-24)
Punkty dla Polski: Kosiuk 17, Góreńczyk 10, Czempiel 9, Sobkowiak 9, Kaszowski 8, Yoka-Bratasz 7, Ciemiński 7, Siewruk 3, Klawa 0, Rompa 0, Skowroński 0, Zapała 0.