R8 Basket AZS Politechnika Kraków z Pucharem Polski PZKosz

Nie do zatrzymania w rozgrywkach Pucharu Polski PZKosz byli koszykarze R8 Basket AZS Politechniki Kraków. W finale podopieczni Rafała Knapa pokonali Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 87:51. MVP turnieju został rzucający krakowian Jakub Załucki (26 pkt i 4 zbiórki).

Krakowianie zmagania w Pucharze Polski rozpoczęli od drugiej rundy. Łącznie rozegrali w rozgrywkach trzy mecze, każde ze spotkań wygrywając różnicą przynajmniej 35 punktów.

Finał od początku toczył się pod dyktando miejscowych. Już w połowie pierwszej kwarty było 15:2 dla R8 Basket AZS Politechniki. Później ta przewaga tylko rosła, zatrzymując się na moment pod koniec drugiej kwarty. Po zmianie stron koszykarze z Grodu Kraka powiększyli tylko swoją przewagę, dzięki czemu podczas czwartej kwarty mogli świętować zwycięstwo w Pucharze Polski.

Z double-double mecz zakończył Michał Hlebowicki (13 pkt i 12 zbiórek). 15 punktów dla pokonanych uzyskał Wojciech Suprun.