TNO w Żyrardowie: Dzień 2

Drugi dzień rozgrywanego w Żyrardowie Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt nie przyniósł spodziewanych emocji.

W pierwszym spotkaniu Czechy rozgromiły zespół Słowacji 106:43. Już od pierwszych minut zawodniczki Czech zdominowały parkiet powiększając swoją przewagę w każdej minucie tego jednostronnego widowiska.

W drugim meczu spotkały się zespoły Węgier i Polski, które w poprzednim dniu wygrały swoje mecze. Nasze koszykarki rozpoczęły bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie nie pozwalając młodym Węgierkom na rzuty z otwartych pozycji. W ataku pozycyjnym dobrze dzieliliśmy się piłkom wykorzystując każdą możliwość do gry 1x1. Dzięki temu pierwszą kwartę wygraliśmy 20:15.

Niestety od drugiej kwarty zaczęła zaznaczać się już wyraźna przewaga Madziare, które potwierdziły wszystkie swoje atuty, jakie pokazały w środę w meczu ze Słowacją. Węgierki grały bardzo dobrze w obronie nie pozwalając naszym zawodniczkom na żadne akcje w ataku, przy czym wyprowadzały bardzo szybkie ataki zdobywając masę łatwych punktów. W ataku wykorzystywały nasze liczne błędy w defensywie. Niestety dla nas przegraliśmy to spotkanie wyraźnie 60:82.

Węgry - Polska 82:60 (15:20, 25:7, 18:13, 24:20)
Punkty dla Polski: Hipp 18, Kulińska 11, Szymkiewicz 9, Kuczyńska 6, Piestrzyńska 6, Żytkowska 4, Kielar 3, Kurach 2, Klugman 1, Szczecińska 0, Szmyrka 0, Ustowska 0.

Słowacja – Czechy 43:106.