PPK: Gospodynie zagrają o trofeum!

Gospodynie turnieju finałowego o Puchar Polski Kobiet zagrają ze Ślęzą Wrocław w wielkim finale. W sobotę Wisła Can-Pack Kraków pokonała InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 79:63. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Vanessa Gidden, która zdobyła 27 punktów i 13 zbiórek. W nagrodę otrzymała zegarek marki FESTINA.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Obie drużyny na początku meczu nie były zbyt skuteczne. Swój pierwszy punkt Wisła Can-Pack zanotowała dopiero po czterech minutach gry. Gorzowianki dobrze wykorzystały słabość gospodyń - po rzutach Stephanie Talbot i Courtney Hurt prowadziły 10:3. Później przewaga zespołu trenera Dariusza Maciejewskiego wzrosła nawet do 12 punktów dzięki akcji Katarzyny Jaworskiej. W końcówce straty zmniejszyła trochę Agnieszka Szott-Hejmej, ale to przyjezdne po 10 minutach wygrywały 20:14. Druga kwarta niewiele zmieniała - drużyna InvestInTheWest AZS AJP ciągle starała się szybko przechodzić do ataku, a gospodynie nie potrafiły tego zatrzymać. Jasnym punktem krakowianek była jednak Vanessa Gidden - to ona miała największy wpływ na grę w ataku tego zespołu. Po kolejnej akcji Amerykanki Wisła Can-Pack przegrywała już tylko trzema punktami. Zespół trenera Jose Ignacio Hernandeza złapał wiatr w żagle, a po trójce Magdaleny Ziętary wyszedł na prowadzenie. Dzięki kolejnemu trafieniu z dystansu Szott-Hejmej pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:33.

Vanessa Gidden była najlepszą zawodniczką zespołu z Krakowa także w trzeciej kwarcie. To dzięki jej trafieniom przewaga gospodyń wzrosła do nawet 11 punktów. Wisła Can-Pack coraz chętnie korzystała z szybkiego ataku - po kolejnym wykończonym przez Sandrę Ygueravide było już 58:44. W końcówce tej części meczu nadzieję na lepszy wynik dla gości dała Stephanie Talbot, która zmniejszyła straty do 11 punktów. W ostatniej kwarcie InvestInTheWest AZS AJP potrafił zbliżyć się jeszcze nawet na sześć punktów po rzucie Pauliny Misiek, ale mistrzynie Polski miały wszystko pod kontrolą. W kluczowych momentach nie myliła się Ygueravide, a ważne punkty notowała także Gidden. To wystarczyło do odniesienia zwycięstwa 79:63.

Vanessa Gidden zanotowała w tym spotkaniu aż 27 punktów i 13 zbiórek. 20 punktów, sześć zbiórek i sześć asyst dodała Sandra Ygueravide. W ekipie z Gorzowa Wlkp. wyróżniała się Stephanie Talbot z 21 punktami i dziewięcioma zbiórkami.