Niespodzianka w Warszawie na otwarcie play-off

Ósmy zespół rundy zasadniczej Biofarm Basket Poznań w pierwszym meczu fazy play-off pierwszej ligi koszykarzy lepszy na wyjeździe od stołecznej Legii, która była najlepszym zespołem rundy zasadniczej. Podopieczni Przemysława Szurka wygrali 69:57 i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 1:0.

To było trzecie spotkanie Legii z drużyną z Poznania rozegrane na własnym parkiecie i trzecie przegrane. Poprzednio Biofarm Basket wygrał na otwarcie sezonu 2016/2017 oraz pod koniec poprzedniej rundy zasadniczej.

O zwycięstwie gości przesądziła czwarta kwarta, którą Biofarm Basket wygrał 20:5. W pierwszej połowie żadnego rzutu z gry (0/6) nie trafił Filip Struski, ale po zmianie stron uzyskał 10 punktów.

• 07.04.2017 19:00

Legia Warszawa

57 : 69

Biofarm Basket Poznań

Stan rywalizacji - 1:0 dla Biofarm Basket Poznań. Drugie spotkanie odbędzie się w Warszawie w sobotę o godzinie 17:00.

Pozostałe mecze fazy play-off i play-out w sobotę i niedzielę.