Turczynki wygrywają z Polkami

W meczu towarzyskim rozegranym w Słowenii reprezentacja Turcji pokonała Polskę 71:54. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny była Aleksandra Pawlak z 19 punktami i pięcioma zbiórkami.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

ZDJĘCIA Z MECZU

Spotkanie od celnej trójki rozpoczęła Aleksandra Pawlak, a po chwili akcję 2+1 dołożyła Agnieszka Skobel. Później, po kolejnym trafieniu Pawlak, przewaga Biało-Czerwonych wzrosła nawet do stanu 10:1. Jednak od tego momentu rywalki zanotowały rewelacyjną serię 12:0 i po trafieniu Elif Emirtekin nie tylko odrobiły wszystkie straty, ale też zdobyły przewagę. Ostatecznie jednak, m.in. dzięki trójce Katarzyny Trzeciak, kadra wygrywała po 10 minutach 16:15.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie do poprzedniej – od dobrej ofensywy Pawlak i Trzeciak. Po ich rzutach Polska miała sześć punktów przewagi. Reprezentacja Turcji ponownie odpowiedziała jednak serią – tym razem 7:0 – i wróciła na prowadzenie. Sytuację zespołu trenera Teodora Mollova starała się jeszcze poprawiać Pawlak, ale później rywalki znacząco odskoczyły, poprawiając również defensywę. Po trójce Aysegul Gunay prowadziły po pierwszej połowie 44:28.

Początek trzeciej kwarty był dość wyrównany – ważną zawodniczką była oczywiście Aleksandra Pawlak, a trójkę dołożyła też Zuzanna Sklepowicz, ale przeciwniczki miały już około 20 punktów przewagi. Późniejsze trafienia Marty Urbaniak i Moniki Naczk zmniejszyły trochę straty, ale ciągle to Turczynki po 30 minutach rywalizacji wygrywały 61:45.

W ostatniej części spotkania obie drużyny miały pewne problemy ze skutecznością, co jednocześnie oznaczało jednak, że to kadra Turcji kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Punkty dla naszego zespołu notowały m.in. Dominika Miłoszewska i Aneta Kotnis, ale to nie wystarczało do dogonienia wyniku. Ostatecznie dzięki kolejnemu trafieniu Quanitry Hollingsworth rywalki wygrały 71:54.

Reprezentacja Polski kolejny mecz towarzyski rozegra w sobotę o godz. 18.00 w Lublanie - rywalkami będą Słowenki.

Turcja - Polska 71:54 (15:16, 29:12, 17:17, 10:9)

Turcja: Hollingsworth 26, Koksal 13, Ivegin Uner 7, Canitez 6, Gunay 6, Senyurek 5, Bilgic 4, Cakir Turgut 2, Cora 1, Emirtekin 1, Siyahdemir 0, Aydin 0, Ural 0

Polska: Pawlak 19, Trzeciak 9, Kotnis 5, Miłoszewska 4, Urbaniak 4, Sklepowicz 3, Skobel 3, Adamowicz 2, Naczk 2, Szajtauer 2, Poboży 1, Bujniak 0, Podgórna 0, Rembiszewska 0