Da Burnin’ Banana wygrywa 3x3 QUEST w Koninie

Ekipa Da Burnin’ Banana okazała się najlepsza w kategorii OPEN mężczyzn podczas turnieju 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w Koninie. W kategorii U15 kobiet zwyciężyła drużyna Ciemna strona pomidora, a w U18 mężczyzn wygrał zespół Muminki. W niedzielę zostanie rozegrana kategoria OPEN kobiet.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych sobotnie zmagania nie mogły odbyć się na świeżym powietrzu, ale turniej szybko przeniesiono do hali Rondo. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom i zawodniczkom w pokazaniu naprawdę efektownej koszykówki, a przede wszystkim nie odebrało im radości z gry!

Dodatkowo dla zgromadzonej publiczności, jak i zawodników odbył się pokaz wsadów Dawida „DaFly” Mazura. Turniej w Koninie był również możliwością spotkania się z Rafałem „Lipkiem” Lipińskim.

- Mieszkam niedaleko, więc po drodze do Warszawy przyjechałem zobaczyć jak koninianie radzą sobie w 3x3 QUEST, bo to ważny turniej w świecie 3x3. Bardzo mi się tu podoba, widać, że to się rozwija. Mam nadzieję, że nadal tak będzie, bo w końcu ta konkurencja od 2020 roku będzie dyscypliną olimpijską. Dla mnie kolejnym turniejem będą Mistrzostwa Świata we Francji. Mam nadzieję, że wrócę ze złotym medalem na szyi, bo o to będę walczył - powiedział „Lipek”.

W kategorii U15 kobiet rywalizowały trzy zespoły. Najlepsza była ekipa Ciemna strona pomidora, która w wyrównanym finale pokonała Rzeżuchy 8:6. Wcześniej, w fazie grupowej, ten zespół pokonał te same rywalki 8:4. Oliwia Grzebiela, Maria Ławniczak, Adrianna Siuda i Wiktoria Siuda w nagrodę otrzymały medale oraz akcesoria sportowe.

Zespół Muminki zwyciężył w kategorii U18 mężczyzn - w finale wygrał z ekipą Youngbloods 21:16. Daniel Kotwasiński, Aleks Kronowiecki oraz Jan Pietrow sięgnęli po pamiątkowe medale oraz akcesoria sportowe. Trzecie miejsce zajęła drużyna dziki z Łodzi, która pokonała Uchodźcy Koło 14:8.

W finale najważniejszej sobotnie kategorii, OPEN mężczyzn, spotkały się dwie niepokonane tego dnia drużyny - Da Burnin’ Banana oraz CALVADOS KALISZ. W niezwykle emocjonującym finale lepsza okazała się ta pierwsza ekipa - 17:16. Zespół w składzie Jarosław Bartkowiak, Marcin Bluma, Slawomir Dzwilewski, Michał Lipiński tym samym sięgnął po pełną pulę nagród - 1500 zł, zegarki marki FESTINA oraz upominki od miasta Konin. W meczu o trzecie miejsce ekipa Team Poland U18 pokonała Crew of Street 19:17.

W niedzielę w Koninie zostaną rozegrane spotkania w kategorii OPEN kobiet.

Wyniki sobotnich meczów 3x3 QUEST w Koninie: