3x3 QUEST w Koninie za nami

Ekipa Team Poland wygrała w kategorii OPEN kobiet w turnieju 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w Koninie. W sobotę drużyna Da Burnin’ Banana okazała się najlepsza w kategorii OPEN mężczyzn.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

WIĘCEJ O I DNIU TURNIEJU

Tym razem pogoda dopisała i pozwoliła zespołom na rozgrywanie spotkań na świeżym powietrzu na parkingu przed halą Rondo. To z kolei przełożyło się na jeszcze lepszą atmosferę turnieju, która jest nieodłącznym elementem koszykówki 3x3. W zawsze wzbudzającym duże emocje konkursie rzutów za trzy punkty najlepsza była Paulina Kuras z Team Poland.

Kadra Polski okazała się nie do zatrzymania dla pozostałych rywalek. Przez fazę grupową zespół przeszedł jak burza, tracąc maksymalnie sześć punktów w meczu. W finale ekipa Team Poland zmierzyła się why not?, ale podobnie jak wcześniej, nie dała żadnych szans przeciwniczkom i ostatecznie zwyciężyła aż 21:6. Jastina Kosalewicz, Angelika Kuras, Paulina Kuras i Karina Różyńska wygrały nagrody rzeczowe, upominki od miasta Konin oraz zaproszenie do turnieju finałowego w Poznaniu.

Kolejny turniej z cyklu 3x3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 już 24 i 25 czerwca w Toruniu.