Chinki lepsze od Polek w pierwszym meczu

Reprezentacja Polski kobiet rozgrywa serię meczów sparingowych w Chinach. W pierwszym spotkaniu gospodynie wygrały 66:46. Z kolei w konkursie trójek najlepsza okazała się bezbłędna Aleksandra Pawlak.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, wygrywając pierwsze dwie kwarty. Wynik po 20 minutach rywalizacji - 37:29 - dawał nadzieję na równie udaną resztę spotkania. Po przerwie Biało-Czerwone nie były już jednak tak skuteczne, a Chinki zaczęły zdecydowanie odskakiwać. Ostatecznie gospodynie wygrały 66:46. Kolejny mecz zostanie rozegrany już w sobotę w miejscowości Yinjiang.

Podczas spotkania organizatorzy zorganizowali również konkurs trójek, w którym oprócz Aleksandry Pawlak wzięły udział dwie zawodniczki z miejscowej drużyny oraz reprezentantka Chin. Nasza kadrowiczka okazała się jednak bezkonkurencyjna, trafiła wszystkie dziewięć rzutów i tym samym odniosła efektowne zwycięstwo!

Chiny - Polska 66:46 (15:21, 14:16, 19:3, 18:6)

Polska: Stankiewicz 17, Pawlak 10, Kotnis 6, Poboży 6, Skobel 5, Trzeciak 2, Bujniak 0, Naczk 0, Podgórna 0, Szajtauer 0, Miłoszewska 0