3x3 QUEST w Toruniu, dzień I

Zespół Braveheart okazał się najlepszy w kategorii OPEN kobiet podczas pierwszego dnia rozgrywanego w Toruniu turnieju 3x3 QUEST - mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. W kategorii U15 kobiet najlepsza była ekipa MUKS Bydgoszcz, w U15 mężczyzn Bydgoscy Drwale, a w U18 mężczyzn The Brickers. W niedzielę zostanie rozegrany turniej OPEN mężczyzn.

Plac przed Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w sobotę wypełnił się zawodniczkami i zawodnikami, a także kibicami, którzy liczyli na sporo dobrej koszykówki w odmianie 3x3. Z pewnością się nie zawiedli!

W głównej sobotniej kategorii, OPEN kobiet działo się naprawdę sporo. Do finału doszły zespoły DaModa.pl i Braveheart. Wcześniej, w fazie grupowej, ta pierwsza drużyna dość pewnie wygrała 19:8 i wydawało się, że ostatni mecz formalnością. Było jednak zupełnie inaczej! To Braveheart w składzie: Lucyna Kotonowicz, Katarzyna Hepner, Martyna Stasiuk, Żaneta Szczęśniak wygrał 17:9, tym samym ciesząc się ze złotych medali i 1000 złotych nagrody. W meczu o trzecie miejsce ekipa Jabłuszka Adama pokonała zespół Shalisha 13:12.

Emocji nie zabrakło w rozgrywkach młodzieżowych. W kategorii U15 kobiet ekipa MUKS Bydgoszcz w składzie: Barbara Niemiec, Marianna Czmochowska, Roksana Sobiech, Wiktoria Sobiech w wielkim finale pokonała En-tego 8:4. Co ciekawe – podczas całego dnia zawodów ta drużyna nie przegrała żadnego meczu! W kategorii U15 mężczyzn triumfował zespół Bydgoscy Drwale (Radosław Weselski, Damian Sypniewski, Michał Kucharski, Oliwier Wiśniewski), który w finale ograł Demigods 11:7. Ta ekipa również nie znalazła pogromcy w sobotnich meczach w Toruniu.

Z kolei w kategorii U18 mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się drużyna The Brickers. Maks Motel, Igor Wiliński i Jakub Kondraciuk również wygrali wszystkie swoje spotkania, w tym finał z TORONTO TEAM 21:14. Zwycięskie drużyny w kategoriach młodzieżowych oprócz pamiątkowych medali mogły liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W niedzielę podczas turnieju 3x3 QUEST w Toruniu zostanie rozegrana kategoria OPEN mężczyzn.

Wyniki I dnia turnieju 3x3 QUEST w Toruniu: