Timon, Pumba i Lew najlepszą kobiecą ekipą 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp.

Drużyna Timon, Pumba i Lew okazała się najlepsza w kategorii OPEN kobiet w turnieju 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp. W kategorii U15 kobiet wygrała ekipa unicorns, a w U18 mężczyzn zwyciężył zespół Los Matadores.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

WIĘCEJ O I DNIU

Rywalizacja w niedzielę od samego rana toczyła się w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10. Najwcześniej zakończono zmagania w kategorii U15 kobiet. W finale ekipa unicorns pokonała Dream basket team 10:3. Tym samym Zuzia Januszke, Daria Ryzińska, Kamila Grochocka oraz Wiktoria Wierzbicka mogły cieszyć się z pamiątkowych medali i innych drobnych upominków.

Drugiego dnia turnieju 3x3 QUEST również rozegrano konkurs rzutów z dystansu. W kwalifikacjach wzięło udział aż 14 zawodników, a w wielkim finale znaleźli się Claudia Trębicka (4fun), Jakub Koczan (Triple Rain) oraz Anna Markowska (Timon, Pumba i Lew). Najskuteczniejsza okazała się Markowska, a nagrodą były akcesoria sportowe.

W kategorii OPEN kobiet wygrała drużyna Timon, Pumba i Lew, która w zaciętym finale pokonała 4Fun 9:6. Wiktoria Keller, Aleksandra Oleszkiewicz i Anna Markowska w nagrodę otrzymały 1000 zł oraz zaproszenie na turniej finałowy do Poznania.

Najdłużej trwała rywalizacja w kategorii U18 mężczyzn. Ostatecznie w wielkim finale zameldowały się ekipy Los Matadores i Ankle Breakers. Ta pierwsza drużyna była niepokonana przez całą niedzielę, ale w ostatnim meczu do zwycięstwa 18:16 potrzebowała dogrywki. Bartosz Śmiechowski, Jakub Szypczak i Wiktor Rajewicz zdobywali w każdym meczu średnio blisko 20 punktów na mecz! W nagrodę otrzymali medale oraz akcesoria sportowe.

Kolejny turniej z cyklu 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 odbędzie się 8 i 9 lipca na rynku w Katowicach.