3CityTeam wygrywa OPEN kobiet podczas 3x3 QUEST w Katowicach

Drużyna 3CityTeam okazała się najlepsza w kategorii OPEN kobiet w turnieju kwalifikacyjnym 3x3 QUEST – Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w Katowicach. W kategorii U18 mężczyzn zwyciężyła ekipa Cyklon Rogoźnik. W sobotę w kategorii OPEN mężczyzn wygrał zespół Adrian i Przyjaciele.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

WIĘCEJ O I DNIU

W niedzielę rywalizacja w 3x3 QUEST została wznowiona na Rynku w Katowicach. W znakomitej scenerii rozgrywano spotkania w kategoriach OPEN kobiet oraz U18 mężczyzn. Nie zapomniano także o konkursie rzutów z dystansu. Tym razem najskuteczniejsza była Karolina Joniak z ekipy Jaski, która w nagrodę zgarnęła akcesoria sportowe, w tym oficjalną piłkę 3x3 marki Wilson.

Kategoria U18 mężczyzn była bardzo zróżnicowana. Drużyna Tango Crew świetnie radziła sobie przez całą niedzielę, ale w wielkim finale trafiła na bardzo wymagającego przeciwnika – zespół Cyklon Rogoźnik. Po niezwykle zaciętym meczu ta druga ekipa zwyciężyła 20:19! Tym samym to Łukasz Lewiński, Adam Skiba, Dominik Sala oraz Maciej Bielecki cieszyli się z wygranej oraz nagród sportowych.

Z kolei w kategorii OPEN kobiet przez cały dzień wyróżniały się zespoły Polska Team U18 i 3CityTeam, który złożony był z zawodniczek narodowej reprezentacji. W fazie grupowej ta druga ekipa wygrała 19:9, a szansa na rewanż przyszła dość szybko, bo w wielkim finale. W ostatnim meczu turnieju niespodzianki jednak nie było i to ekipa 3CityTeam zwyciężyła aż 21:6. Angelika Kuras, Jastina Kosalewicz, Karina Różyńska oraz Paulina Kuras sięgnęły tym samym po 1000 zł!

Kolejny turniej kwalifikacyjny 3x3 QUEST - Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 odbędzie się 15 i 16 lipca w Ostrowi Mazowieckiej.