Polki wicemistrzynaimi świata w maxibaskecie

Siedem drużyn reprezentowało Polskę na mistrzostwach świata w maxibaskecie. Drugie miejsce w kategorii +55 zajęły panie, o trzy pozycje niżej zmagania w rozgrywanym w Montecatini turnieju zajęła kadra +45.

news

Rozgrywana cyklicznie impreza odbywa się na różnych szerokościach geograficznych. W tym roku maxibasket gościł w Toskanii, gdzie dobrze czuła się nasza drużyna +55.

Polki w składzie: Marzena Gumowska, Wiesława Jagodzińska, Małgorzata Kubiak, Alina Merha, Aldona Patycka, Barbara Pietruszka-Grabacka, Bożena Sędzicka, Elżbieta Szerment, Ewa Strejmer, Małgorzata Turska zajęły drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trenowany przez Zbigniewa Fajbusiewicza zespół przegrał tylko jeden mecz w turnieju, niestety ten decydujący o złocie. Lepsze od biało-czerwonych były Estonki, które wygrały 55:34. W kategorii +55 startowało łącznie 17 drużyn głównie z Ameryki Południowej oraz Europy.

 

Estonki zamknęły z kolei drogę do strefy medalowej kadrze +45. Panie w składzie: Małgorzata Borys-Dus, Małgorzata Downar-Zapolska, Katarzyna Dulnik, Anna Figlarz, Iwona Godula, Izabela Kierzkowska, Beata Kwiatkowska, Elżbieta Łochyńska, Izabela Maj, Katarzyna Nitecka, Agnieszka Pawlak, Lucyna Pelc i Ewa Sosler w meczu o półfinał przegrały 41:42 i była to ich jedyna poraża w turnieju. Podopieczne Aldony Patyckiej i Magdaleny Kowal ostatecznie zajęły piąte miejsce w imprezie.

Z pięciu męskich zespołów, w tym dwóch w kategorii +40, żaden nie zdołał przebić się do ćwierćfinału. Najlepiej wypadli koszykarze Polski B (Zielona Góra), zajmując dziesiątą pozycję w zmaganiach +40.
Pozostałe miejsca Polaków
14. miejsce Polska A +40,
14. miejsce Polska +50,
17. miejsce Polska +45,
37. miejsce Polska +55

udostępnij