Udany początek mistrzostw Europy kadry U20

Od pewnego zwycięstwa nad Belgią swój udział w mistrzostwach Europy dywizji B rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn. W inauguracyjnym spotkaniu biało-czerwoni pokonali rywali z Beneluksu 79:51.

Kluczem do wygranej okazała się bardzo dobra postawa w defensywie, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy udało się skutecznie wybić rywali z rytmu. Po 150 sekundach meczu Belgia prowadziła 9:1, ale w kolejnych 16,5 minutach łącznie uzyskała ich 13. W tym czasie biało-czerwoni nie tylko dobrze bronili dostępu do własnego kosza, ale rozkręcali się także w ataku.

Prowadzenie udało się wypracować pod koniec pierwszej kwarty, a sporo energii z ławki wnieśli Szymon Kiwilsza i Daniel Gołębiowski. Ten drugi w pierwszej połowie rzucił 14 punktów, a w całym spotkaniu 18 i został najlepszym punktującym naszej drużyny.

Zmotywowani do ciężkiej pracy w defensywie Polacy drugą kwartę wygrali aż 30:9 i znaleźli się w komfortowej sytuacji po przerwie.

Wyraźną przewagę udało się utrzymać bez większych problemów do końca, a trener Tomasz Niedbalski miał możliwość wprowadzić na boisko wszystkich zawodników, przy okazji sprawdzając kilka ustawień pod kątem kolejnych meczów w turnieju.

Kolejne spotkanie nasza drużyna narodowa rozegra w sobotę o godzinie 13:00 z Finlandią.

Polska – Belgia 79:51 (15:13, 30:9, 19:14, 15:15)
Punkty dla Polski: Gołębiowski 18 (2), Musiał 10 (1), Kurpisz 10 (2), Kiwilsza 8, Dziewa 7, Kolenda 7, Kobel 7, Ponitka 6, Jędrzejewski 4, Kołodziej 2, Żeleźniak 0, Czyż 0.
Najwięcej dla Belgii: Lambrecht 13 (1), Casero Ortiz 9.