Polki pewnie wygrywają pierwszy sparing w Bochni

Pierwszy mecz pomiędzy Polkami a Słowaczkami zakończył się zdecydowanym zwycięstwem biało-czerwonych 74:54.

Już w pierwszej połowie podopieczne Romana Skrzecza zaznaczyły, kto bardziej chce wygrać. W pierwszej połowie pozwoliły zawodniczkom Tomasa Kacmarika na zdobycie 8 punktów w pierwszej i 9 w drugiej kwarcie.

Po zmianie koszy Słowaczki rzuciły się do odrabiania strat. Nawet udało im się wygrać trzecią odsłonę 20:19, ale nie wystraszyło to Polek. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem 17:17.

W drużynie gości najwięcej punktów zdobyły Viktoria Feherova – 12 oraz Sona Svetlikova – 10.

Po stronie miejscowych najwięcej oczek uzbierała Natalia Klimek – 21 (dołożyła do tego 6 zbiórek i 5 asyst), a wtórowały jej Martyna Leszczyńska (11 punktów) oraz Liliana Banaszak (10 punktów).

Polska - Słowacja 74:54 ((25:8, 13:9, 19:20, 17:17)
Punkty dla Polski: Klimek 21 (3), Leszczyńska 11, Banaszak 10, Niełacna 9 (1), Zieniewska 8 (2), Matkowska 6, Duchnowska 3 (1), Ryng 2, Grabska 2, Grzenkowicz 2, Falkowska 0, Szydłowska 0.
Najwięcej dla Słowacji: Feherova 12 (1), Svetlikowa 10.