Wielka Brytania lepsza od Węgrów

Reprezentacja Wielkiej Brytanii pokonała Węgrów 82:64 podczas pierwszego dnia turnieju towarzyskiego w hali Arena Legionowo.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

STATYSTYKI Z MECZU

Brytyjczycy bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a po trafieniu Kierona Achary prowadzili 14:7. Sytuację starał się zmienić Adam Hanga, ale Węgrzy nie od razu potrafili niwelować straty. Po 10 minutach gry zespół z Wielkiej Brytanii miał pięć punktów przewagi. W drugiej kwarcie zespół trenera Stojana Ivkovicia zaczął przejmować inicjatywę, a po trójce Krisztiana Wittmanna wyszedł nawet na prowadzenie. Jak się okazało - nie na długo. M.in. dzięki Danielowi Clarkowi Brytyjczycy wygrywali 41:35 po pierwszej połowie.

Trzecia kwarta była pod kontrolą zespołu trenera Joe’ego Prunty’ego. Świetnie radzili sobie Daniel Clark oraz Gabriel Olanseni, a po rzucie Teddy’ego Okereafora było 61:48 po 30 minutach rywalizacji. Ostatnia część meczu niczego już nie zmieniła, ponieważ Węgrzy nie byli w stanie efektywnie odrobić strat. Wielka Brytania wygrała 82:64.