Kadrowicze za granicą: Ponitka graczem kolejki!

Mateusz Ponitka został wybrany graczem kolejki w hiszpańskiej ekstraklasie! Jak poradzili sobie pozostali kadrowicze?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Polskie „derby” w Hiszpanii - Iberostar Teneryfa pokonał na wyjeździe Divina Seguros Jovventut Badalona 76:73. W ekipie gospodarzy 3 punkty i zbiórkę zanotował Tomasz Gielo, natomiast w ekipie gości najlepszy był Mateusz Ponitka. Reprezentant kraju zdobył 21 punktów, 10 zbiórek i 2 asysty, co składało się na eval 34! Za ten występ został uznany graczem kolejki w Hiszpanii.

Ekipa Morabanc Andorra wygrała z Herbalife Gran Canaria 78:76. Przemysław Karnowski tym razem w 17 minut spędzonych na parkiecie zanotował 7 punktów i 2 zbiórki.

Swoje kolejne zwycięstwo zanotowała Unicaja Malaga. Tym razem zespół Adama Waczyńskiego pokonał Real Betis Energia Plus 99:71. Kapitan kadry zanotował 6 punktów i 2 zbiórki w 14 minut gry.

Tecnyconta Saragossa ciągle czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze – tym razem musiała uznać wyższość Retabet Bilbao Basket 72:77. Michał Michalak spędził na parkiecie tylko trochę ponad dwie minuty i zdobył w tym czasie punkt i asystę.

Zespół Damiana Kuliga - Banvit - przegrał z Eskisehir Basket 55:58. Polski podkoszowy zdobył 9 punktów, 4 zbiórki i asystę.

Zwycięski mecz ma za sobą A.J. Slaughter. Asvel pokonał ekipę Le Portel 83:69, a rozgrywający zdobył 8 punktów i asystę.

We Francji drużyna Bourg Basket musiała uznać wyższość Le Mans 70:91. Mathieu Wojciechowski w 11 minut na parkiecie zdobył 3 punkty i zbiórkę.

Niners Chemnitz przegrało z Hamburg Towers 72:80 w drugiej lidze niemieckiej. Andrzej Mazurczak zanotował 19 punktów, 3 asysty i 5 zbiórek.