Zacięta sobota w grupie C 2LM, pierwsza porażka Decki

Niedziela nie okazała się szczęśliwa dla Decka Pelplin; Lider grupy A przegrał pierwsze spotkanie w sezonie, ulegając na wyjeździe drugiemu zespołowi Trefla. Spośród czterech sobotnich spotkań grupy C drugiej ligi koszykarzy w żadnym różnica punktowa nie była większa niż 5. Z wygranej w Rybniku cieszyła się Pogoń, zaś w Rzeszowie Wisła.

Decka wygrała pierwszych 11 spotkań i obok Spójni Stargard oraz AZS Politechniki Korony Kraków była jednym z trzech klubów bez porażki na centralnym szczeblu rozgrywek. Pierwsze punkty zespół Przemysława Bielińskiego i Bartosza Sarzało stracił w Sopocie z nierówno grającymi w tym sezonie rezerwami. W składzie gospodarzy znaleźli się m.in. Bartosz Majewski (pierwszy raz w sezonie oraz Dominik Groth (czwarte). Miejscowi przewagę konsekwentnie budowali od pierwszej kwarty, dzięki czemu przed ostatnią kwartą mieli przewagę 23 punktów. Majewski zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów. Double-double miał podkoszowy Decka Jędrzej Szymański (14 pkt i 10 zbiórek).

Blisko sukcesu był też w Bielsku-Białej KŚ AZS Gliwice, który prowadził już różnicą 23 punktów, ale ostatecznie przegrał 86:90.

Bez większych problemów swoje wyjazdowe mecze wygrały czołowe zespoły grupy D: Weegree AZS Politechnika Opolska oraz Górnik Trans.eu Wałbrzych.

Ciekawe rozstrzygnięcie w grupie B, gdzie mający swego czasu aspiracje na włączenie się do walki o awans Tur Bielsk Podlaski słabszy na własnym parkiecie od beniaminka Hutnika Warszawa.

Czwarta porażka w sezonie SMS PZKosz. Tym razem zespół z Władysławowa nie sprostał Biofarmowi Basket Suchy Las. W derbach Trójmiasta rezerwy Asseco lepsze od Politechniki Gdańsk.

Wydarzeniem piatkowego meczu MKS II Dąbrowa z AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl, który zakończył się po dogrywce, było double-double Artura Mikołajko (38 pkt i 15 zbiórek). 32 punkty dla gospodarzy rzucił Patryk Wieczorek.