Nad rzeką Rabą rywalizowały dwie najlepsze drużyny Dywizji B (Kujawskie i Podkarpackie) oraz Małopolskie, Zachodniopomorskie), które które zajęły miejsca 7-8 w edycji OOM w sezonie 2016/2017.
Turniej zakończył się po myśli Zachodniopomorskiego, które odniosło komplet wygranych oraz Małopolskiego (bilans 2-1). Miejscowe w decydującym spotkaniu pokonały Kujawsko-Pomorskie 89:73.
Dziewczęta
Etap 1
Dywizja B
Z udziałem 7 drużyn, które zajęły miejsca 9-15 w edycji OOM w sezonie 2016-2017
WYNIKI
ZDJĘCIA DRUŻYN
Turniej o rozstawienie w Dywizji A
Z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-6 w edycji OOM w sezonie 2016/2017
WYNIKI
Kolejność końcowa:
1. Pomorskie
2. Wielkopolskie
3. Mazowieckie
4. Śląskie
5. Dolnośląskie
6. Łódzkie
Etap 2
Turniej o Awans do dywizji A – z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 7-8 w edycji OOM w sezonie 2016/2017 (Małopolskie, Zachodniopomorskie) oraz dwóch najlepszych drużyn Dywizji B (Kujawskie i Podkarpackie)
WYNIKI
Etap 3
Finał na terenie Podkarpacia (7-11 lutego) udziałem uczestników Turniejów o Rozstawienie w dywizji A oraz dwóch najlepszych drużyn Turnieju o Awans do dywizji A (Zachodniopomorskie i Małopolskie)
Dywizja A
Mazowieckie, Wielkopolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Pomorskie, Łódzkie
Dywizja B
Lubuskie, Podkarpackie, Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Opolskie
Chłopcy
Etap 1
Dywizja B
Z udziałem 8 drużyn, które zajęły miejsca 9-16 w edycji OOM w sezonie 2016-2017
WYNIKI
Turniej o rozstawienie w Dywizji A
Z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-6 w edycji OOM w sezonie 2016/2017
WYNIKI
Kolejność końcowa:
1. Mazowieckie
2. Śląskie
3. Wielkopolskie
4. Kujawsko-Pomorskie
5. Dolnośląskie
6. Zachodniopomorskie
Etap 2
Turnieje o Awans do dywizji A – z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 7-8 w edycji OOM w sezonie 2016/2017 (Łódzkie i Małopolskie) oraz dwóch najlepszych drużyn Dywizji B (Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie)
Etap 3
Finał na terenie Podkarpacia (7-11 lutego) z udziałem uczestników Turniejów o Rozstawienie w dywizji A oraz dwóch najlepszych drużyn Turnieju o Awans do dywizji A
Dywizja A
Wielkopolskie, Śląskie, Kujawsko-Pomorskie, Dolnośląskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie
Dywizja B
Podkarpackie, Pomorskie, Podlaskie, Lubelskie, Opolskie, Lubuskie, Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie