Klubowy Puchar Europy Głuchych w koszykówce

Dziewiąta edycja Klubowego Pucharu Europy Głuchych w koszykówce kobiet i mężczyzn odbyła się w dniach 22-25 listopada 2017 r. w Łodzi w Polsce.

Koszykarki Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” zagrały w Klubowym Pucharze Europy Głuchych w koszykówce kobiet po raz pierwszy. W turnieju wystąpiły 3 drużyny kobiet. Koszykarki ŚWIT wygrały z ŁKSG Łódź i GSC Nürnberg. Koszykarki ŚWIT zajęły I miejsce w tabeli końcowej.

W grupie zespoły zagrały każdy z każdym. Do finału kobiet awansowały zespoły z miejsc 1 i 2 po fazie grupowej. W finale ŚWIT wygrał z ŁKSG Łódź.

Koszykarki zdobyły Klubowy Puchar Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet po raz pierwszy w historii klubu. MVP Klubowego Pucharu Europy Głuchych oraz najwięcej punktującą koszykarką została zawodniczka klubu „Świt” Wrocław – Matylda Dobejko. Do „pierwszej piątki” turnieju została wybrana zawodniczka klubu „Świt” – Justyna Siwek. W czasie turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna.