Rezerwy Legii się rozkręcają

Drugie spotkanie z rzędu, tym razem bez znacznych wzmocnień z ekstraklasy, zanotowały rezerwy Legii, które na własnym parkiecie pokonały Tura Basket Bielsk Podlaski. Kolejne ligowe zwycięstwo zwycięstwo zanotował też AZS AGH Kraków.

news Zdjęcia | Marcin Bodziachowski / legiakosz.com

Legia II rozpoczeła sezon od bilans 0-11, ale dwa ostatnie mecze wygrała. Z Michałem Aleksandrowiczem i Adamem Linowskim rozprawiła sie z AZS UMCS Lublin, teraz po dobrej czwartej kwarcie ograła Tura Bielsk Podlaski.

Miejscowi popełnili o 7 strat mniej niż rywale, znacznie skuteczniejsi byli też z dystansu. Najlepszym punktującym był Michał Kucharski - 21 punktów.

Na pierwszym miejscu w grupie C umocnił się AZS AGH Kraków. Zespół Wojciecha Bychawskiego wyraźnie lepszy od rywali z Jaworzna był na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, ale później ambitnie grający rywale potrafili zbliżyć się na kilka punktów. W końcówce Akademicy utrzymali jednak swoją przewagę. 18 punktów Bartłomieja Podworskiego. 22 punkty i 7 zbiórek dla MCKiS miał Wojciech Zub.