Trzecie miejsce Polek w Turnieju Nadziei Olimpijskich

W swoim ostatnim meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich w Żyrardowie reprezentacja Polski kobiet pokonała Słowację 64:45 i tym samym zajęła trzecie miejsce w imprezie. Z kompletem wygranych pierwsze miejsce w turnieju zajęły Czeszki.

Piątkowe spotkanie Polek rozpoczęło się nawet od 13-punktowej (22:9) przewagi Słowaczek. Podczas starcia z Węgierkami Polki ambitnie próbowały odrobić jeszcze większą stratę, ale skutecznie uniemożliwiły im to rywalki, tym razem pogoń okazała się skuteczna.

Jeszcze przed przerwą nasz zespół wyszedł na prowadzenie, które stopniowo powiększał po zmianie stron. Dzięki agresywnej obronie Polki trzecią kwartę wygrały 27:11 a całe spotkanie 64:45. Rywalki popełniły aż 36 strat.