Sensacja w Warszawie, pracowity weekend R8 Basket AZS Politechniki

Dużą niespodziankę sprawili koszykarze KK Warszawa pokonując na własnym parkiecie czwartą siłę ligi Sokoła Łańcut 78:71. Dla zespołu Andrzeja Kierlewicza była to dopiero druga wygrana w sezonie. Dwa mecze na przestrzeni 23 godzin w dwóch różnych miastach rozegrała R8 Basket AZS Politechnika. Ważne zwycięstwo Energi Kotwicy w Kołobrzegu.

news Zdjęcia | Nina Zatka

Klub z Warszawy w pierwszej rundzie wygrał tylko 1 z 16 spotkań, będąc jedynym zespołem w rozgrywkach, który wywalczenia dwóch punktów nie świętował po meczu na własnym parkiecie. Na zakończenie 19. kolejki KK sprawiło jedna sporą niespodziankę pokonując czołowy zespół ligi Sokół.

Beniaminek rozgrywek ma za sobą kilka wyrównanych spotkań, jednak po końcowej syrenie zawsze cieszyli się z wygranej rywale. Tym razem dobre tempo oraz niezłą skuteczność zespół ze stolicy utrzymał przez całą drugą połowę. KK nie tylko nie przestraszyło się prowadzenia, które wypracowało w drugiej kwarcie, ale potrafiło je powiększyć po zmianie stron.

Goście nie znaleźli sposobu na zatrzymanie skutecznych tego dnia Michała Wojtyńskiego (22 pkt i 5 zbiórek) oraz Mikołaja Motela 16 pkt i 6 zbiórek. Sokół tylko podczas fragmentów meczu potrafił wykorzystać swoją przewagę doświadczenia w polu trzech sekund. Żadnego rzutu nie trafił Rafał Kulikowski (0 na 7 z gry oraz 0 na 4 za 1), który miał 10 zbiórek.

Pracowity weekend mieli koszykarze R8 Basket AZS Politechniki. W sobotę o godzinie 18 rozpoczęli swój mecz w Stargardzie, dzień później o 17 zmierzyli się w Poznaniu z Biofarmem Basket. Lider okazał się lepszy od krakowian, ale w największym mieście Wielkopolski lepsi okazali się gracze z Grodu Kraka.

Gospodarze rozpoczęli zawody od prowadzenia 8:4, ale w kolejnych minutach stracili aż 16 punktów z rzędu. Ta strata okazała się bolesna , ponieważ od tego momentu Biofarm Basket musiał odrabiać straty do rywali. Udało się je odrobić w trzeciej kwarcie, lecz bardziej doświadczeni rywale wykazali się w końcówce większym opanowaniem.

Przyjezdni wymusili o 9 przewinień więcej niż poznanianie, wykonywali też większą liczbę rzutów wolnych. 23 punkty Michaela Hicksa.Z double-double mecz ukończyli Filip Struski (15 pkt i 10 zbiórek) oraz Mikołaj Kurpisz (13 pkt i 10 zbiórek).

Nieźle mecz z Energą Kotwicą rozpoczęło SKK (25:17), ale w kolejnych minutach inicjatywę przejęli gospodarze. Zespół znad morza trafił 14 z 31 rzutów z dystansu,częściej decydując się na próby za trzy niż dwa punkty. 19 punktów i 5 zbiórek Daniela Grujicia.