Wystartował play-off w drugiej lidze koszykarzy

Dwadzieścia cztery kluby rozpoczęły rywalizację o trzy miejsca gwarantujące prawo gry w pierwszej lidze. Z 13 sobotnich spotkań w dwóch wygrywały drużyny niżej rozstawione. W Gdyni rezerwy Asseco AMW II uległy gdańskiej Politechnice, zaś w Sosnowcu miejscowe Zagłębie mimo 35 punktów Pawła Jurczyńskiego nie sprostało Wiśle Kraków.

news Zdjęcia | Politechnika Gdańsk

I runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)

 

Grupa A

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 13:00

Asseco AMW II Gdynia

77 : 94

Politechnika Gdańska

Stan rywalizacji - 1:0 dla Politechniki

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 17:00

MKS Sokół Międzychód

79 : 61

Sklep Polski MKK Gniezno

Stan rywalizacji - 1:0 dla MKS Sokoła

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 18.03.2018 20:00

BC Obra Kościan

62 : 47

Domino Inowrocław

Stan rywalizacji - 1:0 dla Obry


Decka Pelplin - SMS PZKosz Władysławowo (20.03.2018, godzina 20:00)

 

Grupa B

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 17:00

Żubry Białystok

95 : 57

ZKS Stal Stalowa Wola

Stan rywalizacji - 1:0 dla Żubrów

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 18:00

Syntex Księżak Łowicz

87 : 72

AZS UJK Kielce

Stan rywalizacji - 1:0 dla Syntex Księżaka

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 19:00

AZS UMCS Lublin

83 : 60

MUKS Hutnik Warszawa

Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS UMCS

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 18.03.2018 16:00

ŁKS AZS UŁ SG Łódź

81 : 79

KS Rosa-Sport Radom

Stan rywalizacji - 1:0 dla ŁKS AZS UŁ SG

 

Grupa C

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 13:00

Zagłębie Sosnowiec

82 : 86

TS Wisła Kraków

Stan rywalizacji - 1:0 dla Wisły

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 18:00

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice

89 : 67

KK Polonia Bytom

Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS AWF Mickiewicz Romus

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 19:30

AZS AGH Kraków

112 : 48

Daas Basket Hills Bielsko-Biała

Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS AGH

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 20:00

MCKiS Jaworzno

95 : 82

KS Pogoń Ruda Śląska

Stan rywalizacji - 1:0 dla MCKiS

 

Grupa D

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 16:00

Exact Systems Śląsk II Wrocław

85 : 63

KS Sudety Jelenia Góra

Stan rywalizacji - 1:0 dla Exact Systems Śląska

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 17:00

Weegree AZS Politechnika Opolska

82 : 61

WKK Wrocław

Stan rywalizacji - 1:0 dla Weegree AZS Politechnika

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 17:30

KS Stal Kosz Ostrów Wlkp.

77 : 63

KS Kosz Pleszew

Stan rywalizacji - 1:0 dla KS Stal Kosz

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 19:00

Górnik Trans.eu Wałbrzych

97 : 49

Muszkieterowie Nowa Sól

Stan rywalizacji - 1:0 dla Górnik Trans.eu

 

II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: Decka Pelplin (A1) / SMS PZKosz Władysławowo (A8) - ŁKS AZS UŁ SG Łódź (B4) / KS Rosa-Sport Radom (B5)
para 2: Syntex Księżak Łowicz (B1) / AZS UJK Kielce (B8) - Zagłębie Sosnowiec (C4) / Wisła Kraków (C5)
para 3: AZS AGH Kraków (C1) / Daas Basket Hills Bielsko-Biała (C8) - KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski (D4) / KS Kosz Pleszew (D5)
para 4: Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) / Muszkieterowie Nowa Sól (D8) - MKS Sokół Międzychód (A4) / Sklep Polski MKK Gniezno (A5)
para 5: BC Obra Kościan (A2) / Domino Inowrocław (A7) - Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) / KS Sudety Jelenia Góra (D6)
para 6: AZS UMCS Lublin (B2) / MUKS Hutnik Warszawa (B7) - Asseco AMW II Gdynia (A3) / Politechnika Gdańska (A6)
para 7: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) / Polonia Bytom (C7) - Żubry Białystok (B3) / ZKS Stal Stalowa Wola (B6)
para 8: Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) / WKK Wrocław (D7) - MCKiS Jaworzno (C3) / Pogoń Ruda Śląska (C6)

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał)

III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał)

IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)

V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów

V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach

Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

 

Pary play-out

Do dwóch wygranych. Pokonani tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.

 

Grupa A

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 14:30

Biofarm Basket Suchy Las

88 : 58

Gryf Goleniów

Stan rywalizacji - 1:0 dla Biofarm Basket

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 18.03.2018 19:30

Stomil Olsztyn

86 : 72

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne

Stan rywalizacji - 1:0 dla Stomilu

 

 

Grupa B

Sokół Ostrów Mazowiecka - Legia II Warszawa (21.03.2018, godzina 19:00)

 

 

Grupa C

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 17:00

KŚ AZS Gliwice

90 : 58

MKKS Rybnik

Stan rywalizacji - 1:0 dla KŚ AZS

 

SSK Rzeszów - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków (20.03.2018, godzina 19:00)

 

 

Grupa D

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 15:00

RKKS Rawia Rawag Rawicz

67 : 64

SMK Lubin

Stan rywalizacji - 1:0 dla RKKS Rawia Rawag

  • 2 Liga Mężczyzn
  • 17.03.2018 18:00

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

67 : 64

MKS Otmuchów

Stan rywalizacji - 1:0 dla Polkąty Maximus

udostępnij