I runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Grupa A
Stan rywalizacji - 1:0 dla Politechniki
Stan rywalizacji - 1:0 dla MKS Sokoła
Stan rywalizacji - 1:0 dla Obry
Decka Pelplin - SMS PZKosz Władysławowo (20.03.2018, godzina 20:00)
Grupa B
Stan rywalizacji - 1:0 dla Żubrów
Stan rywalizacji - 1:0 dla Syntex Księżaka
Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS UMCS
Stan rywalizacji - 1:0 dla ŁKS AZS UŁ SG
Grupa C
Stan rywalizacji - 1:0 dla Wisły
Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS AWF Mickiewicz Romus
Stan rywalizacji - 1:0 dla AZS AGH
Stan rywalizacji - 1:0 dla MCKiS
Grupa D
Stan rywalizacji - 1:0 dla Exact Systems Śląska
Stan rywalizacji - 1:0 dla Weegree AZS Politechnika
Stan rywalizacji - 1:0 dla KS Stal Kosz
Stan rywalizacji - 1:0 dla Górnik Trans.eu
II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: Decka Pelplin (A1) / SMS PZKosz Władysławowo (A8) - ŁKS AZS UŁ SG Łódź (B4) / KS Rosa-Sport Radom (B5)
para 2: Syntex Księżak Łowicz (B1) / AZS UJK Kielce (B8) - Zagłębie Sosnowiec (C4) / Wisła Kraków (C5)
para 3: AZS AGH Kraków (C1) / Daas Basket Hills Bielsko-Biała (C8) - KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski (D4) / KS Kosz Pleszew (D5)
para 4: Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) / Muszkieterowie Nowa Sól (D8) - MKS Sokół Międzychód (A4) / Sklep Polski MKK Gniezno (A5)
para 5: BC Obra Kościan (A2) / Domino Inowrocław (A7) - Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) / KS Sudety Jelenia Góra (D6)
para 6: AZS UMCS Lublin (B2) / MUKS Hutnik Warszawa (B7) - Asseco AMW II Gdynia (A3) / Politechnika Gdańska (A6)
para 7: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) / Polonia Bytom (C7) - Żubry Białystok (B3) / ZKS Stal Stalowa Wola (B6)
para 8: Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) / WKK Wrocław (D7) - MCKiS Jaworzno (C3) / Pogoń Ruda Śląska (C6)
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał)
III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał)
IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn
Pary play-out
Do dwóch wygranych. Pokonani tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.
Grupa A
Stan rywalizacji - 1:0 dla Biofarm Basket
Stan rywalizacji - 1:0 dla Stomilu
Grupa B
Sokół Ostrów Mazowiecka - Legia II Warszawa (21.03.2018, godzina 19:00)
Grupa C
Stan rywalizacji - 1:0 dla KŚ AZS
SSK Rzeszów - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków (20.03.2018, godzina 19:00)
Grupa D
Stan rywalizacji - 1:0 dla RKKS Rawia Rawag
Stan rywalizacji - 1:0 dla Polkąty Maximus