Porażki Jamalex Polonii 1912 i R8 Basket AZS Politechniki

Atut własnego parkietu straciła Jamalex Polonia 1912 Leszno, ulegając po dogrywce Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Zwycięstwo w Krakowie zanotowała też GKS, pokonując R8 Basket AZS Politechnikę. Zwycięstwo od półfinału są Spójnia Stargard i Sokół Łańcut.

Bez Szymona Milczyńskiego, Macieja Rostalskiego i Przemysława Wrony kończyła Jamalex Polonia 1912 Leszno czwartą kwartę starcia z Elektrobud-Investment ZB Pruszków. W dogrywce gospodarze musieli sobie radzić jeszcze bez Radosława Trubacza, który podobnie jak koledzy przekroczył limit przewinień.

Pruszkowianie do przerwy prowadzili różnicą 13 punktów, ale po zmianie stron zespół Łukasza Grudniewskiego zdołał objąć prowadzenie. Walczący do końca przyjezdni po akcji Adriana Kordalskiego zdołali doprowadzić do dogrywki, w której 10 z 15 punktów rzucił Mikołaj Stopierzyński.

Bohaterem gości był Damian Cechniak, który miał podwójne double-double (22 pkt i 21 zbiórek). Środkowy Elektrobud-Investment ZB miał też 5 bloków i wymusił 12 przewinień. 13 asyst, ale także 1 na 11 z gry miał Jakub Kobel. 19 punktów dla Jamalex Polonii 1912 uzyskał Kamil Chanas.

R8 Basket AZS Politechnika na niecałą minutę przed końcem prowadziła z GKS 85:81, lecz wówczas trójkę trafił nie grający w sobotę Michał Jankowski, a następnie Jakub Załucki popełnił stratę, po której otrzymał przewinienie techniczne. Marcin Kowalewski wykorzystał rzut wolny, po czym Jankowski ponownie trafił z dystansu. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale dobrze dysponowani z linii rzutów wolnych goście (6 na 6) utrzymali prowadzenie do końca.

22 punkty dla R8 Basket AZS Politechniki rzucił nieobecny w składzie meczowym w sobotę Michael Hicks. Czwarte z rzędu, w tym drugie w play-off, double-double Patryka Pełki (21 pkt i 12 zbiórek). Najlepszym punktującym meczu Marcin Kowalewski - 23 punkty.

Także w dwóch innych niedzielnych meczach play-off goście postawili wysoko poprzeczkę rywalom, w obu parach triumfowały jednak zespoły grające w roli gospodarza. Biofarm Basket zbliżył się do Spójni na pięć punktów na dwie minuty przed końcem, ale trójka Dawida Bręka (24 pkt i 5 asyst) pozwoliła zachować graczom Krzysztofa Koziorowicza bezpieczną przewagę. 21 punktów i 17 zbiórek dla pokonanych uzyskał Filip Struski.

Długo w pobliżu remisu oscylował wynik meczu w Łańcucie, gdzie Sokół rywalizował z Polfarmeksem. W czwartej kwarcie miejscowi zbudowali jednak kilkupunktową przewagę i na nic zdała się wygrana przez gości walka o zbiórkę (39:28). 0 na 9 z gry miał Damian Janiak. 22 punkty Marka Zywerta.

GKS Tychy

Pogoń Prudnik zrewanżowała się Zetkamie Doralowi Nysa za porażkę w sobotę. Gospodarze pierwszą kwartę wygrali 27:10 i tę przewagę utrzymali do końcowej syreny. Siedmiu zawodników klubu z Prudnika rzuciło przynajmniej 8 punktów.

Wyraźnie lepsze od Siarki okazało się w drugim meczu SKK. Podopieczni Michała Spychały po pierwszej połowie prowadzili aż 55:29. 19 punktów i 18 zbiórek Marcina Nędzi.

Mecze Energi Kotwicy z KK odbyły się w piątek oraz sobotę.