KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. i SMS II PZKosz Łomianki z awansem

Niepokonana na centralnym szczeblu rozgrywek KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski zwyciężyła w turnieju finałowym 2 Ligi Kobiet i tym samym wywalczyła awans do 1 Ligi Kobiet. Prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej uzyskał też SMS PZKosz II Łomianki.

news Zdjęcia | KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski

KS Basket Ostrovia zakończyła turniej półfinałowy z bilansem 3-0. Także zmagania w gronie najlepszych czterech drużyn 2 Ligi Kobiet zakończyła bez porażki. Nie oznacza to jednak, że zwycięstwa i awans koszykarkom z Ostrowa Wielkopolskiego przyszły łatwo. W starciu z SMS PZKosz II podopieczne Katarzyny Motyl przegrywały w połowie drugiej kwarty 17:26, ale po punktach mających za sobą mecze w Energa Basket Lidze Kobiet Mileny Krzyżaniak i Katarzyny Joks miejscowe uzyskały przewagę. Trzecie kwarta, wygrana przez KS Basket Ostrovia 24:11, przypieczętowała wygraną zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.

Także starcie z MTS Ikar Niepołomice nie było dla miejscowych łatwo przeprawą. Na niespełna dwie minuty przed końcem drużyna z Małopolski przegrywała 62:66 i miała piłkę. Akcja nie zakończyła się jednak po myśli zespołu Bogusława Dymka, a kilka chwil później MTS Ikar stracił kolejne punkty.

UKS Trójka Żyrardów w czwartej kwarcie prowadziła zaś 58:57, ale kolejny fragment spotkania przegrała 9:21. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach swoje doświadczenie wykorzystała Katarzyna Joks, która w turnieju finałowym rzucała średnio 21,3 punktu. Duży udział w sukcesie KS Basket Ostrovia miała też Milena Krzyżaniak - średnio 6 asyst.

Kluczowe dla losów drugiego miejsca było spotkanie SMS PZKosz II z UKS Trójka Żyrardów. W przeciwieństwie do starcia z KS Basket Ostrovia młody zespół z Łomianek musiał odrabiać straty, gdyż pierwszą kwartę przegrał wyraźnie. W kolejnych odsłonach zespół Rafała Czyszpaka miał jednak wyraźną przewagę, tracąc po przerwie zaledwie 15 punktów.