Mazowieckie i Zachodniopomorskie z awansem

Za nami rywalizacja w turnieju dywizji B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt, który odbył się w dniach 10 - 12 listopada w Żyrardowie. Awans wywalczyły Mazowieckie oraz Zachodniopomorskie. Turniej finałowy OOM dziewcząt odbędzie się na przełomie lutego i marca 2024.

news Zdjęcia | Walendi Photo

Pod dyktando Mazowieckiego oraz Zachodniopomorskiego rozgrywany był turniej dywizji B OOM. Oba zespoły podczas zmagań w Żyrardowie nie przegrały żadnego meczu. Zwłaszcza przewaga drużyny z centralnej Polski w każdym spotkaniu była wyraźna.

Dziewięć drużyn, podzielonych na dwie grupy rywalizowało w dniach 10-12 listopada w Żyrardowie. Z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn w jednej grupie znajdowały się cztery zespoły, w drugiej pięć.

Mazowieckie przed decydującym spotkanie o awans do turnieju finałowego miało za sobą trzy mecze. Podopieczne Rafała Haponika i Łukasza Puchały wygrywały średnio różnicą blisko 63,7 punktów.

Na tle pozostałych zespołów rywalizujących w turnieju dywizji B Mazowieckie popełniło najmniej strat, grało też najbardziej zespołowo. Jako jedyny uczestnik zmagań w Żyrardowie Mazowieckie trafiło ponad 50 procent rzutów z gry. W decydującym o awansie spotkaniu Mazowieckie już do przerwy wypracowało wyraźną przewagę z Lubelskim.

Bardziej zacięte spotkania miały koszykarki Zachodniopomorskiego. W starciu o awans zespół prowadzony przez Przemysław Pacynko pokonał Opolskie 80:68, po trzech kwartach prowadząc różnicą 21 punktów.

Przed rokiem prawo gry w turnieju finałowym uzyskały Kujawsko-Pomorskie i Mazowieckie.

Dziewczęta w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rywalizować będą jeszcze 24-26 listopada w Człuchowie. Będzie to turniej o rozstawienie w dywizji A, w którym zagra sześć najlepszych drużyn poprzednich rozgrywek: Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Pomorskie, Śląskie i Wielkopolskie. Tytułu broni Wielkopolskie, lepsze w finale od Dolnośląskiego. Trzecie miejsca zajęła drużyna Łódzkiego.