Po 3 dniu: Polonia 2011 potwierdza klasę w półfinałach

Jako ostatni awans do finałowego turnieju zapewnili sobie koszykarze Czarnych Słupsk. W finałach zagrają: TKM Włocławek, Wilki Morskie Szczecin, Polonia 2011 Warszawa, STK Czarni Słupsk, WKS Śląsk Wrocław, Spójnia Stargard Szczeciński, Znicz Jarosław i MKS Polonia Warszawa. Największą niespodzianką jest brak w tym gronie Trefla Sopot. Polonia 2011 pewnie wygrała wszystkie spotkania, średnio różnicą 48 punktów.

Grupa I (Włocławek)

STK Wilki Morskie Szczecin - MKS Start Lublin 75:55

27:5 wygrali drugą kwartę Wilki Morskie ze Szczecina z ekipą Startu Lublin. Tym samym podopieczni Marka Żukowskiego przesądzili losy tego meczu, gdyż po pierwszej połowie mieli 26 punkótw zaliczki. Ostatecznie szczecinianie wygrali bardzo pewnie, a tym samym przypieczętowali sobie awnas do turnieju finałowego. Więcej o meczu

TKM Włocławek - AZS Katowice 74:57

Mający już zapewniony awans koszykarze TKM Włocławek bardzo ospale rozpoczęli swój ostatni pojedynek turniejowy, w którym przeciwnikiem była ekipa AZS Katowice. Po przerwie gospodarze turnieju pokazali jednak kawałek swojej koszykówki i w trzeciej kwarcie rozstrzygnęli losy spotkania, wygrywając ostatecznie cały mecz różnicą 17 oczek. Więcej o meczu

Grupa II (Warszawa)

Unia Tarnów SSA - STK Czarni Słupsk 51:105

STK Czarni Słupsk w finale mistrzostw Polski mężczyzn U20. Zespół Roberta Jakubiaka bez większych problemów pokonał Unię Tarnów, która zakończyła turniej bez zwycięstwa. Spotkanie praktycznie rozstrzygnęło się już przed przerwą. Więcej o meczu

Polonia 2011 Warszawa - SKM Zastal Zielona Góra 107:67

Polonia 2011 Warszawa aspiruje do obrony wywalczonego przed rokiem i dwoma laty mistrzostwa Polski juniorów starszych. Zespół ze stolicy bez większych problemów wygrał wszystkie mecze półfinałowe. W ostatnich pokonał SKM Zastal Zielona Góra, który tym samym odpadł z dalszej rywalizacji. Więcej o meczu

Grupa III (Wrocław)

Trefl Sopot SA - KKS Mickiewicz Katowice 73:44

Wielcy przegrani wrocławskiego turnieju w końcu wygrali. O kim mowa? O koszykarazach Trefla Sopot, którzy w ostatnim dniu turnieju półfinałowego w końcu wygrali, a w pokonanym polu pozostawili najsłabszą drużynę turnieju Mickiewicz Katowice. Sopocianie wygrali różnicą ponad 30 punktów, ale ten pokaz siły i dominacji na nic się zdaje po dwóch wcześniejszych porażkach. Więcej o meczu

WKS Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard Szczeciński 64:63

Takich emocji nikt chyba nie spodziewał się nikt. Starcie dwóch najlepszych drużyn wrocławskiego turnieju przebiegało pod dyktando stargardzian, którzy po trzech kwartach prowadzili różnicą 8 punktów. W decydującej części meczu doszło jednak do niesamowitego zwrotu sytuacji. Gospodarze zdołali odrobić straty i na finiszu okazali się lepsi od rywala o jeden punkcik. Więcej o meczu

Grupa IV (Jarosław)

MKS Katarzynka Toruń - Korona Kraków 52:59

Po sobotnich spotkaniach było już praktycznie wszystko jasne. Koszykarze Korony Kraków, ubiegłoroczny Mistrz Polski Mężczyzn U18, nie awansuje do rundy finałowej. Przyszło im bowiem dziś powalczyć zaledwie o trzecie miejsce z Katarzynką z Torunia. Więcej o meczu

MKS Znicz Jarosław - MKS Polonia Warszawa 58:67

Pojedynek o pierwsze miejsce w Jarosławiu rozegrał się pomiędzy ekipą gospodarzy czyli Znicza i gośćmi z Warszawy. Choć można by powiedzieć także,  że była to także indywidualny pojedynek pomiędzy Alanem Czujkowskim, a Dariuszem Wyką. Więcej o meczu