Grupa B: Wilki Morskie pokonują Polonię Warszawa

Polonia Warszawa rozpoczęła spotkanie z Wilkami Morskiemi Szczecin od prowadzenia 12:0, zespół ze Szczecina wziął się jednak szybko do pracy i dzięki dobrej grze na tablicach w pierwszej połowie zniwelował prowadzenie ekipy ze stolicy, by następnie wyjść na prowadzenie i pewnie zwyciężyć 83:63.

Zobacz statystyki meczu

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła pierwsze spotkanie w turnieju finałowym. Podopieczni Andrzeja Kierelewicza po pięciu minutach gry prowadzili 12:0 i szkoleniowiec Wilków Morskich Szczecin poprosił o czas. Przerwa przyniosła oczekiwane efekty, bo zawodnicy ze Szczecina zanotowali run 24:3 i w 12 minucie spotkania objęli prowadzenie 24:15 i wówczas szkoleniowiec Polonii poprosił o czas.

W drugiej kwarcie szczecinianie nadal przeważali, a swoją dobrą postawę zawodnicy Wilków Morskich zawdzięczali zbiórkom w ataku oraz pudłom Polonii z dogodnych pozycji. Po 20 minutach na prowadzeniu ekipa Wilków Morskich 39:28.

W połowie trzeciej odsłony po trzecim celnym rzucie za trzy punkty Karola Nowackiego prowadzenie Wilków Morskich Szczecin wzrosło do 15 punktów (51:36).

Ostatnia odsłona również wygrana przez ekipę trenera Marka Żukowskiego 24:21. Wilki Morskie odnoszą pierwsze zwycięstwo 83:63. W drużynie ze Szczecina dobule - double zaliczył Radosław Bojko (21 punktów i 14 zbiórek). W Polonii podobnym wyczynem popisał się Alan Czujkowski (22 punkty, 11 zbiórek). Warszawiacy fatalnie rzucali z gry (22/73). Wilki Morskie zagrały również bardziej zespołowo wygrywając klasyfikację asyst 14 do 5.