Po 1. dniu: Będzie ciekawie!

We włocławskiej Hali Mistrzów zakończył się pierwszy dzień finałowej rywalziacji o tytuł Mistrza Polski Mężczyzn U20. W pierwszym spotkaniu Polonia Warszawa przegrała z Wilkami Morskimi Szczecin 63:83. Polonia 2011 Warszawa pewnie ograła ekipę Spójni Stargard Szczeciński. STK Czarni Słupsk po ciekawym spotkaniu pokonują Śląsk Wrocław 70:49. TKM Włocławek do przerwy przegrywał ze Zniczem Jarosław, by ostatecznie wygrać 79:66.

Grupa A

Polonia 2011 Warszawa - Spójnia Stargard Szczeciński 79:42

Polonia 2011 Warszawa pewnie pokonała w pierwszym spotkaniu Spójnię Stargard Szczeciński 79:42. Wśród zwycięzców cztery razy za trzy punkty trafił Piotr Pamuła, a jedno trafienie mniej zanotował Maciej Pieklak. Więcej o meczu

TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 79:66

Gospodarze finałowego turnieju Mistrzostw Polski Mężczyzn U20 pokonali w pierwszym spotkaniu Znicz Jarosław 79:66. Włocławianie w całym spotkaniu aż 9 razy trafili za trzy punkty i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Więcej o meczu

Grupa B

MKS Polonia Warszawa - STK Wilki Morskie Szczecin 63:83

Polonia Warszawa rozpoczęła spotkanie z Wilkami Morskiemi Szczecin od prowadzenia 12:0, zespół ze Szczecina wziął się jednak szybko do pracy i dzięki dobrej grze na tablicach w pierwszej połowie zniwelował prowadzenie ekipy ze stolicy, by następnie wyjść na prowadzenie i pewnie zwyciężyć 83:63. Więcej o meczu

WKS Śląsk Wrocław - STK Czarni PGK Słupsk 49:70

Ciekawe widowisko stworzyli koszykarze Czarnych Słupsk i Śląska Wrocław w trzecim pojedynku pierwszego dnia Mistrzostw Polski Mężczyzn U20. Od samego początku prowadzili podopieczni Roberta Jakubiaka, którzy wygrali pewnie 70:49. W zespole ze Słupska czterech zawodników zdobyło 53 punkty. Więcej o meczu