Grupa VI: Wysokie zwycięstwo Victorii

Turniej ćwierćfinałowy w Bydgoszczy rozpoczął się mało interesującego jednostronnego widowiska. W jedynym dzisiejszym spotkaniu zawodniczki UKS Victoria Track - Man Dębnica Kaszubska zdeklasowały rywalki ze Starachowic

UKS Victoria Track - Man Dębnica Kaszubska - UMKS Gracz Starachowice 98:58 (20:11, 26:12, 27:6, 25:29)

Od samego początku spotkania zawodniczki z Dębnicy Kaszubskiej narzucały rywalkom swój styl gry. Ich dominacja była widoczna w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Drużynę do imponującego zwycięstwa poprowadziła Karolina Rączka, zdobywczyni 33 punktów, a na tablicach niepodzielnie królowała Agnieszka Zielińska z dorobkiem 14 zebranych piłek.

Już po pierwszej kwarcie było wiadomo, że w pojedynku tym już nic ciekawego się nie wydarzy, a w kolejnych kwartach dominujące koszykarki Victori Truck kontrolowały wydarzenia na boisku. W prawdzie ostatnią kwartę przegrały, jednak przy tak dużej przewadze szkoleniowiec mógł pozwolić na więcej rozluźnienia i gry rezerwowym zawodniczkom. W drużynie Starachowic na pochwale zasługuje chyba tylko bardzo dobry występ Katarzyny Gierady (32 punkty, 8 zbiórek), bo niestety reszta drużyny, może poza jeszcze dwoma zawodniczkami, praktycznie dziś tylko jej statystowała.