Grupa III: Lotnik przypieczętował awans

Dzięki wygranej z najsłabszym UKS Zielina Jurków koszykarki UKS Lotnik Wierzawice zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Polski juniorek. Pierwsze miejsce w grupie już wcześniej zapewnił sobie MUKS Poznań, który na zakończenie rywalizacji w grupie III wysoko zwyciężył MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.

UKS Lotnik Wierzawice - UKS Zielina Jurków 58:34 (7:12, 16:5, 18:14, 17:3)

Przed niedzielnym spotkaniem zawodniczki z Wierzawic miały świadomość, że w przypadku wygranej z Zieliną Jurków praktycznie zapewnią sobie awans do najlepszej szesnastki. Ciężko było bowiem przypuszczać, że niepokonany wcześniej MUKS Poznań nagle przegra zawody. Ta presja wyraźnie stremowała podopieczne Piotra Musijowskiego, które po pierwszej kwarcie przegrywały różnicą pięciu punktów (7:12). W kolejnych odsłonach Lotnik opanował sytuację na boisku i na przerwę schodził przy prowadzeniu 23:17. Awans do półfinału przypieczętowało zwycięstwo 17:3 w czwartej kwarcie meczu.

MUKS Poznań - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 108:31 (27:10, 24:3, 24:8, 33:10)

MUKS w czterech poprzednich edycjach mistrzostw Polski juniorek zdobywał złoto, przy takiej grze ponownie będzie miał szansę walki o najwyższe cele. Podczas turnieju w Poznaniu MUKS wygrał wyraźnie wszystkie dwanaście kwarty, praktycznie zapewniając sobie zwycięstwo jeszcze przed przerwą. Nie inaczej było w starciu z Karkonoszami Jelenia Góra. Po dwudziestu minutach gry MUKS prowadził 51:13 i spokojnie mógł czekać na zakończenie ćwierćfinałowego turnieju.