II liga, gr. C: Niesamowita pogoń PWiK

PWiK Piaseczno, czyli lider grupy C drugiej ligi, był bardzo blisko pierwszej porażki na własnym parkiecie w tym sezonie. Na osiem minut przed końcem podopieczni Todora Mołłowa przegrywali różnicą piętnastu punktów, ale zdołali uratować wygraną.

Od stanu 50:65 podwarszawski zespół błyskawicznie odrabiał straty. W 450 sekund koszykarze PWiK rzucili aż 28 punktów, przy zaledwie dziewięciu straconych. Goście mieli jeszcze szansę doprowadzić do dogrywki, ale Paweł Wiekiera przestrzelił rzut z dystansu. Były reprezentant Polski zadebiutował w Piasecznie w barwach drugiego zespołu Rosy. Przez 30 minut rzucił 14 punktów, miał 6 zbiórek, 2 asysty i 7 strat. 22 punkty dla zwycięskiej ekipy uzyskał Michał Wojtyński.