Puchar PZKosz mężczyzn: SKK poza Final Four

Znamy pierwszego uczestnika turnieju Final Four, który odbędzie się w dniach 18 - 19 lutego. To BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski. Trzeci zespół grupy B drugiej ligi pokonał na własnym parkiecie pierwszoligowe SKK Siedlce. 19 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek w zwycięskim zespole uzyskał Michał Dymała.

Goście w trzeciej kwarcie przegrywali już różnicą dziesięciu punktów, ale przed samym zakończeniem tej części meczu potrafili doprowadzić do remisu, a na początku kolejnej odsłony nawet wyjść na prowadzenie. BM Węgiel Stal ostatnie dziesięć minut wygrała jednak 24:14, a całe spotkanie 78:65.

• Puchar Polski Mężczyzn - PZKosz
  • 24.01.2012 18:30

BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski

78 : 65

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

Rozgrywki O Puchar Polskiego Związku Koszykówki obejmują cztery rundy w ramach fazy pucharowej (jeden mecz według zasady „przegrywający odpada”) oraz turniej Final Four. Jako zasadę przyjęto, że w fazie pucharowej gospodarzem meczu dla pary drużyn z rożnych klas rozgrywek ligowych jest drużyna występująca w niższej klasie. W przypadku drużyn z tej samej klasy rozgrywek ligowych, gospodarz meczu jest wyłaniany w drodze losowania.

Zwycięska drużyna otrzyma pamiątkowy puchar, tytuł: Zdobywca Pucharu Polskiego Związku Koszykówki w sezonie 2011/2012, a także nagrodę finansową w wysokości 20.000 zł.