Nowy trener w Rosie Radom

Piotr Ignatowicz po czterech latach przestał być trenerem pierwszego zespołu Rosy Radom. Szkoleniowca na tym stanowisku zmienił Mariusz Karol. To drugi trener, który w tym sezonie stracił pracę. Wcześniej Ryszarda Żmudę w drużynie Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno zastąpił Dusan Radović.
news

Pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego Ignatowicz w Radomiu pracował od 2007 roku. Jako aktywny zawodnik objął zespół na ostatnim miejscu w tabeli w drugiej lidze i mimo kiepskiego bilansu na starcie potrafił go utrzymać w rozgrywkach. Za sprawą coraz większego wsparcia ze strony sponsorów, Rosa z roku na rok spisywała się lepiej, dzięki czemu w poprzednim sezonie awansowała do pierwszej ligi.

Na wiosnę po dwóch porażkach z ŁKS Sphinx Łódź odpadła już w pierwszej rundzie play-off, choć przystępowała do rywalizacji z przewagą własnego parkietu. Celem zespoły z Radomia na ten sezon jest awans do Tauron Basket Ligi. Z jedenastu spotkań drużyna wygrała jednak tylko sześć i z jednym meczem więcej jak rywale jest na szóstym miejscu w tabeli. W ostatnim spotkaniu pod kierunkiem Ignatowicza, Rosa po wyrównanych zawodach pokonała Polonię Budimpex Przemyśl.

Karol ostatnio pracował z drużyną AZS Koszalin, z którą w 2010 roku wywalczył Puchar Polski. W swojej karierze trenerskiej prowadził jeszcze: Sportino Inowrocław, Polpharmę Starogard Gdański, Basket Kwidzyn, Kotwicę Kołobrzeg, Turów Zgorzelec, Unię Wisłę Kraków, Prokom Trefl Sopot i Wartę Gdynia.

udostępnij