II liga, gr. C: Kolejka spotkań na szczycie

Nieczęsto zdarza się, aby cztery pierwsze zespoły rozgrywek grały ze sobą w jednej kolejce, a tak właśnie będzie w ten weekend. Na uwagę zasługuje zwłaszcza mecz PWiK Piaseczno z UMKS Kielce.

Drużyna spod Warszawy z jednym spotkaniem mniej jak rywale jest obecnie liderem rozgrywek, a z dziewięciu spotkań przegrała tylko jedno. W ostatnich ośmiu dniach rzuca przy tym regularnie ponad 100 punktów. Najpierw w lidze rezerwom Politechniki Warszawa, a później w rozgrywkach o Puchar Polskiego Związku Koszykówki Żyrardowiance Żyrardów. UMKS może mieć problem z zatrzymaniem dynamicznie grającej drużyny PWiK, bo ta w roli gospodarza spisuje się jak do tej pory rewelacyjnie.

Osłabiony brakiem Jakuba Musijowskiego, który był najrówniej grającym graczem zespołu, Handlopex AZS Politechnika Rzeszowska zmierzy się z największą niespodzianką ligi drużyną Limblachu Limanowa. Drużyna z Małopolski od dłuższego czasu znajduje się w czołówce rozgrywek. Początkowo wydawało się, że na skutek korzystnego układu spotkań, ale ostatnie wyniki ligowe zaprzeczyły tej teorii. Czy również tym razem Limblach zdoła wywalczyć komplet punktów?

HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska - MKS LIMBLACH Limanowa (sobota, godzina 17:00)

BKS TUR Bielsk Podlaski - UNIA Tarnów (sobota, godzina 18:00)

NOVUM Lublin - STACO MNLK Niepołomice (sobota, godzina 18:00)

WISŁA AWF Kraków - KS PUŁASKI Warka (sobota, godzina 20:00)

PWiK Piaseczno - UMKS Kielce (niedziela, godzina 15:00)

Rosa II Radom - UKS Siemaszka (niedziela, godzina 17:00)

Pauzuje: AZS II Politechnika Warszawska

udostępnij