1 LK, gr. A: Niespodziewana porażka lidera

Od porażki prowadzącego w tabeli AZS Uniwersytet Warszawski rozpoczęła się runda rewanżowa w grupie A pierwszej ligi kobiet. Stołeczny zespół przegrał na własnym boisku z GTK Wejherowo, wyraźnie ustępując rywalkom w ostatniej kwarcie. O sukcesie ekipy z Pomorza przesądził rzut z dystansu Joanny Sendlewskiej.

Po tym trafieniu przyjezdne na siedem sekund przed końcem prowadziły 63:60, a kolejną akcję przerwały faulem na skutek czego Akademiczki wykonywały tylko dwa rzuty wolne. Oba trafiły, kończąc tym samym zawody.

21 punktów, 8 zbiórek i 4 przechwyty miała Kinga Bandyk, która nie ukończyła zawodów z powodu nadmiernej liczby przewinień. Podkoszowa GTK dodatkowo miała 6 strat. Przegranym nie pomógł kolejny dobry mecz Magdaleny Romanek (18 pkt, 9 zbiórek, 7 asyst).