II liga, gr. B: Zgodnie z planem

We wszystkich sobotnich spotkaniach grupy B drugiej ligi triumfowały zespoły wyżej rozstawione. Największe problemy z wywalczeniem dwóch punktów miał WKS Śląsk Wrocław, który po zaciętym meczu pokonał na wyjeździe aspirujące do gry w play-off GTK Fluor Britam Gliwice.

Górnośląska ekipa po słabym starcie sezonu musi odrabiać straty do czołówki. Jedną z takich okazji była konfrontacja z liderem, do której koszykarze GTK podeszli niezwykle skoncentrowani. Faworyzowani przyjezdni, głównie za sprawą Mirosława Łopatki (24 pkt i 10 zbiórek) wywieźli jednak cenne dwa punkty z Gliwic.

Marcin Kałowski (29 punktów) wraz z kolegami nie dał szans AZS AGH Alstom Kraków. Jego BM Węgiel Stal pokonała beniaminka rozgrywek 101:62, zwyciężając w każdej z czterech kwart.

Dzięki udanej pierwszej kwarcie (22:8) na miejscu gwarantującym udział w play-off pozostał też AZS AWF Katowice. Akademicy okazali się lepsi od lokalnego rywala MCKiS Termo-Rex Jaworzno. 15 punktów dla zwycięzców uzyskał Marcin Ecka.