II liga, gr. C: Piaseczno nie pozostawiło złudzeń

Kiedy w starciu lidera z wiceliderem jedna ze stron rzuca aż o 37 punktów więcej jak rywale przewaga zwycięzcy nie podlega dyskusji. Tak właśnie było w starciu PWiK Piaseczno z HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska, gdzie podopieczni Todora Mołłowa wygrali aż 103:66.

Podwarszawski zespół przeważał przez cały czas. Decydującą o losach zawodów przewagę wypracowując już w pierwszej kwarcie. Otwierające spotkanie dziesięć minut PWiK wygrało aż 34:11, prezentując bardzo dobrą skuteczność z każdego miejsca na boisku. Na skutek tak wysoko wygranej kwarty kolejne odsłony były już bardziej wyrównane. W każdej przewagę mieli jednak gracze Mołłowa. Bardzo dobre zawody w polu trzech sekund rozegrał Tomasz Borkowski (27 pkt i 10 zbiórek). Na uwagę zasługuje też występ Andrzeja Paszkiewicza (11 pkt, 8 zbiórek i 6 asyst) oraz Dominika Majewskiego (18 pkt). W drużynie z Rzeszowa widoczny był brak kontuzjowanego Jakuba Musijowskiego, czyli pierwszego rozgrywającego.

Stuprocentowa skuteczność z gry (11/11) Jakuba Dziury przesądziła o wygranej STACO MNLK Niepołomice z coraz lepiej grającym KS Pułaski Warka. Słabo wypadł inny zespół z Mazowsza, który broni się przed spadkiem. Rezerwy Rosy Radom gładko przegrały z Turem Bielsk Podlaski, w którym z double-double zawody skończył Arkadiusz Zabielski (18 pkt i 13 zbiórek).