II liga, gr. A: Open Florentyna ucieka, trzecia porażka Astorii

Trzy punkty, tyle wynosi strata drugiego zespołu do lidera po pierwszej rundzie spotkań. Niepokonana w rozgrywkach Open Florentyna Pleszew w sobotę wygrała pewnie w Świeciu z miejscowym KK, a dzień później Astoria Bydgoszcz doznała trzeciej porażki w rozgrywkach. Spadkowicz z pierwszej ligi punkty stracił w Olsztynie.

Bydgoszczanie źle rozpoczęli zawody, bo od wyniku 6:5 stracili trzynaście punktów z rzędu. W kolejnych minutach tylko powiększyli swoją stratę, na skutek czego do przerwy przegrywali różnicą dwudziestu dwóch punktów. Tej straty już nie odrobili. Dobrze zaprezentował się Marcin Kowalewski, trafiając 11 z 15 rzutów z gry. Do tego miał 7 zbiórek i 3 asysty.

To było ostatnie spotkanie w grupie A drugiej ligi w tym roku. Mecz AZS Politechnika Poznańska - Korsarz Gdańsk, który był zaplanowany na ten weekend, został przeniesiony na inny termin.