Ośmiu graczy to za mało na Spójnię

Spójnia Stargard Szczeciński zrehabilitowała się za porażkę na własnym parkiecie z Budimex Polonią Przemyśl. Zespół Tadeusza Aleksandrowicza bez większych problemów pokonał inny zespół z Podkarpacia Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno. Goście do protokołu meczowego wpisali tylko ośmiu graczy.

Ze względu na kontuzje trener Dusan Radović na drugi koniec Polski zabrał tylko ośmiu graczy. Wcześniej w takim samym składzie MOSiR zmierzył się w sobotę w Inowrocławiu z POLOmarket Sportino, przegrywając po dogrywce. Po tym spotkaniu zespół nie wrócił już na Podkarpacie, oczekując na mecz w Stargardzie Szczecińskim.

Zawody tylko na początku układały się po myśli beniaminka. Po kilku pierwszych akcjach MOSiR prowadził 8:0, ale od stanu 15:12 stracił jedenaście punktów z rzędu i do końca meczu nie zbliżył się na odległość jednego kosza. Goście najbliżej byli w 17. minucie, kiedy to po rzucie Kamila Kameckiego przegrywali tylko 33:34, lecz znów przypomnieli sobie obwodowi Spójni zdobywając dziesięć kolejnych punktów.

26 punktów i 6 zbiórek uzyskał Tomasz Stępień, który był najskuteczniejszym graczem spotkania. Kolejne dobre zawody rozegrał zaś Adam Parzych (16 pkt i 7 asyst). Pomimo wąskiego składu czterech koszykarzy MOSiR przebywało na boisku przynajmniej 35 minut (Partyka, Oczkowicz, Kamecki i Piotrkowski).

• 20.12.2011 18:00