Dwa zwycięstwa Ponitki. Jak grali Polacy za granicą?

Minął kolejny tydzień sezonu 2014/2015. W końcu zwycięstwo odniósł zespół Michała Ignerskiego. Z wygranych cieszyli się także Thomas Kelati i Mateusz Ponitka.
news Zdjęcia | fot. Andrzej Romański

Le Mans z Michałem Ignerskim pokonało Le Havre 70:56. Polski skrzydłowy na parkiecie spędził 26 minut, w tym czasie notując 3 punkty i 8 zbiórek. Zespół Polaka zajmuje obecnie 11 miejsce w tabeli, z bilansem 1-2.

Nadal w pierwszej piątce UCAM Murcia mecz zaczyna Thomas Kelati. Skrzydłowy grał przez niemal pół godziny. W tym czasie rzucił 10 punktów i zebrał 3 piłki. Zespół Kelatiego pokonał drużynę Montakit Fuenlabrada 71:66.

Niestety zespół Adama Waczyńskiego Rio Natura Monbus Obradoiro przegrał spotkanie drugiej kolejki hiszpańskiej ACB. Lepszą ekipą okazała się Herbalife Gran Canaria, wygrywając 72:57. Reprezentant Polski dla swojego zespołu zanotował 6 punktów i 2 zbiórki.

Gorycz porażki poznał także Adam Łapeta, którego Dzukija musiała uznać wyższość Żalgirisu. Polski środkowy w 29 minut rzucił 5 punktów i zebrał 4 piłki.

Mateusz Ponitka w minionym tygodniu rozegrał dwa mecz i co ważne oba padły łupem jego drużyny. Tydzień dla Polaka zaczął się znakomicie, bo w pojedynku z zespołem Hubo Limburg United (84:70) w 24 minuty, rzucił 15 punktów i 5 asystował kolegom. Przeciwko Port of Antwerp Giants (79:67) skrzydłowy zanotował 1 punkt i 3 zbiórki, ale na boisku występował przez zaledwie 8 minut.