U 20 kobiet: Riviera Bryza Gdynia mistrzem Polski

Tak zaciętych decydujących spotkań w finałach mistrzostw Polski juniorek starszych nie było już dawno. Riviera Bryza Gdynia lepsza w półfinale okazała się po dogrywce. Dodatkowy czas gry zdecydował także o wyniku finału z udziałem tego zespołu. Trójmiejska ekipa pokonała 58:49 AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski i zdobyła mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce w sezonie 2013/2014 w kategorii U20 wywalczyła INEA AZS Poznań.
news Zdjęcia | Bartosz "Żaba" Stańczyk

Riviera Bryza Gdynia w fazie grupowej nie miała większych problemów z wywalczeniem kompletu zwycięstw. Kłopoty pojawiły się w półfinale, gdzie o wyniku meczu z Ineą AZS decydowały detale. Także niuanse decydowały o losach finału. Lepiej zaczęły go gdynianki, prowadząc po 7 minutach 15:5. Akademiczki konsekwentnie odrabiały jednak straty i jeszcze przed przerwą zdołały wyjść na prowadzenie.

Od tego momentu długo żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej niż trzy punktowej przewagi. Osiągnęły ją w samej końcówce gdynianki, lecz do dogrywki celnym rzutem z dystansu doprowadziła Natalia Sobek (łącznie 19 punktów).

Miejscowe dodatkowy czas gry rozpoczęły koncertowo, wypracowując siedmiopunktową przewagę. Rywalki znów próbowały odwrócić losy meczu, ale pod presją czasu popełniały błędy, które wykorzystywały późniejsze mistrzynie Polski.

Trójmiejska ekipa osiągnęła wyraźną przewagę pod tablicami (45:26 w zbiórkach) i głównie dzięki temu miała więcej okazji niż Akademiczki na zdobywanie punktów. 17 punktów i 10 zbiórek w drużynie Riviery Gdynia zanotowała Dominika Miłoszewska.