Wisła Can-Pack i CCC w finale Pucharu Polski Kobiet

Ekipy Wisły Can-Pack Kraków i CCC Polkowice pokonały swoich półfinałowych rywali i tym samym zmierzą się w sobotę w wielkim finale Pucharu Polski Kobiet. Transmisja w SportKlubie o godz. 16.00.
news Zdjęcia | fot. Jakub Kapyszewski

Wisła Can-Pack Kraków wygrała z Basket ROW Rybnik 91:56 w pierwszym półfinale Final Four Pucharu Polski Kobiet w Koninie.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, ale właśnie wtedy krakowianki zaliczyły serię 9:0 i po trafieniu z dystansu Allie Quigley wygrywały 13:5. W inaugurującej kwarcie świetnie prezentowała się przede wszystkim Jantel Lavender. Tylko w tej części meczu Amerykanka rzuciła 10 punktów, a po jednej z jej akcji Wisła Can-Pack prowadziła 30:15.

W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Stefana Svitka wzrosła nawet do 17 punktów po trójce Cristiny Ouviny. W ekipie z Rybnika dobrze spisywały się Rebecca Harris oraz Agata Nowacka, ale Basket ROW nie zmniejszał strat do rywalek.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu. Krakowianki wygrały trzecią kwartę aż 19:9. Po jednej z akcji Agnieszki Skobel prowadzenie zespoły Wisły Can-Pack wzrosło nawet do 30 punktów. Ostatecznie wicemistrzynie Polski pokonały rywalki aż 91:56.

Liderki Basket Ligi Kobiet miały ogromną przewagę w zbiórkach (46:28), a także asystach (29:12). Wszystkie zawodniczki zespołu z Krakowa, które pojawiły się na parkiecie, zdobyły przynajmniej sześć punktów.

Najlepszą zawodniczką Wisły Can-Pack była Jantel Lavender, która zdobyła 19 punktów i 10 zbiórek. W ekipie Basket ROW Rybnik wyróżniała się Rebecca Harris z 16 punktami, sześcioma zbiorkami oraz sześcioma asystami.

Wisła Can Pack Kraków - Basket ROW Rybnik 91:56 (30:18, 22:15, 19:9, 20:14)

Wisła Can-Pack: Lavender 19, Żurowska 10, Ouvina 10, Szott-Hejmej 9, Jujka 8, McCray 8, Pawlak 7, Skobel 7, Quigley 7, Krężel 6.

Basket ROW: Harris 16, Nowacka 12, Zielonka 11, Stelmach 9, Morawiec 6, Kuncewicz 2, Kędzia 0, Łabuz 0.

Zawodniczki CCC Polkowice w drugim meczu półfinałowym Final Four Pucharu Polski Kobiet w Koninie pokonały ekipę King Wilków Morskich Szczecin 55:43.

Po jednym z trafień Agnieszki Kaczmarczyk na początku spotkania zespół ze Szczecina wygrywał 8:7, ale od tego momentu mistrzynie Polski popisały się serią 8:2 i po akcjach Belindy Snell prowadziły 15:10 na zakończenie pierwszej kwarty. W drugiej części spotkania ekipa CCC powiększała prowadzenie. Dzięki dwóm trafieniom Magdaleny Leciejewskiej i punktach Agaty Szczepanik polkowiczanki miały przewagę 12 punktów. Starały się ją zmniejszać przede wszystkim Cathrine Kraayeveld oraz Magdalena Radwan, ale zespół trenera Jacka Winnickiego utrzymywał kontrolę na wynikiem.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Winnickiego zatrzymał rywalki na zaledwie czterech zdobytych punktach. Po rzutach wolnych Magdaleny Leciejewskiej ekipa z Polkowic wygrywała 48:26. W ostatniej części meczu szczecinianki pokazały ambitną grę i odrabiały straty. Przewaga mistrzyń okazał się jednak zbyt wysoka. Ostatecznie CCC wygrało to spotkanie 55:43 i w sobotnim finale zagra z Wisłą Can-Pack Kraków.

O zwycięstwie polkowiczanek zadecydowała przede wszystkim lepsza skuteczność w rzutach z dystansu oraz w rzutach wolnych. Najlepszą zawodniczką CCC była Agata Szczepanik z 12 punktami i 10 zbiórkami. Agnieszka Kaczmarczyk rzuciła dla King Wilków Morskich 17 punktów.

King Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 43:55 (10:15, 12:19, 4:14, 17:7)

King Wilki Morskie: Kaczmarczyk 17, Kraayeveld 8, Radwan 6, Sosnowska 5, Kotnis 4, Adamowicz 2, Mrozińska 1, Mandir 0, Maruszczak 0

CCC: Szczepanik 12, Snell 11, Leciejewska 11, Musina 5, Oblak 5, Majewska 5, Skerovic 4, Skorek 2, Misiek 0, Owczarzak 0