Slaughter: Jesteśmy gotowi na EuroBasket

- W każdym meczu, aby wygrać, będzie trzeba się napracować, bo wszystkie drużyny są głodne zwycięstw. Będziemy gotowi na walkę, koncentrujemy się na próbie wygrania każdego najbliższego spotkania - mówi Reprezentant Polski A.J. Slaughter.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Wojciech Kłos: Jest Pan zadowolony z występów Reprezentacji Polski podczas turnieju Bydgoszcz Basket Cup?

A.J. Slaughter: Tak, to był zdecydowanie dobry weekend dla nas. Wygraliśmy turniej, co było naszym celem. Zwycięstwa w tych trzech spotkaniach pokazały, że jesteśmy gotowi na grę na EuroBaskecie.

A co z Pana grą indywidualnie? Podczas dwóch pierwszych meczów zobaczyliśmy najlepszego A.J. Slaughtera?

- Myślę, że grałem dobrze w pierwszym meczu przeciwko Islandii. W spotkaniu przeciwko Belgii nie zaprezentowałem swojej najlepszej dyspozycji. Nie trafiłem kilku rzutów, które normalnie bez problemu bym trafił. Będę jednak gotowy, przecież pracowałem ciężko przez ponad miesiąc. Ja indywidualnie, jak i cała drużyna będziemy gotowi na pierwszy mecz EuroBasketu w sobotę.

Trener Mike Taylor zawsze podkreśla, że jako zespół macie być skupieni tylko na najbliższym rywalu. Czy zdarza się Panu myśleć jednak trochę bardziej do przodu?

- Tak jak mówi trener: musisz być skoncentrowany na jednym meczu. Wiemy z kim gramy i rozumiemy, że to jest turniej. Nie można wybiegać w przyszłość. W każdym meczu, aby wygrać, będzie trzeba się napracować, bo wszystkie drużyny są głodne zwycięstw. Będziemy gotowi na walkę, koncentrujemy się na próbie wygrania każdego najbliższego spotkania.

Pierwszym przeciwnikiem Reprezentacji Polski będzie Bośnia i Hercegowina. Który rywal jest jednak Pana zdaniem najbardziej wymagający?

- Bośnia będzie dla nas wymagającym rywalem. Ich trener, Dusko Ivanović, był moim trenerem w Panathinaikosie Ateny, więc wiem, czego wymaga i jak przygotowuje swoje drużyny. Na pewno będą walczyć bardzo mocno, nie będzie nam łatwo w tym meczu. Francja jest jednym z faworytów całych mistrzostw, to oczywiste. Wszyscy nasi rywale są trudni - mecze z Izraelem i Rosją również będą dla nas dobrymi sprawdzianami.

Czeka Pan na rywalizację z Tonym Parkerem?

- Oczywiście. Zawsze chcę grać przeciwko najlepszym zawodnikom. Parker to jeden z najlepszych rozgrywających na całym świecie. Dla mnie będzie to również dobra zabawa. Już nie mogę się doczekać.

 

 

udostępnij