Pora na drugi mecz EuroBasketu! W niedzielę Polska gra z Rosją

Reprezentacja Polski już w niedzielę o godz. 15.00 zagra z Rosją w swoim drugim meczu EuroBasketu we francuskiej miejscowości Montpellier. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Biało-Czerwoni w sobotę wygrali z Bośnią i Hercegowiną 68:64, a głównymi bohaterami meczu byli Adam Waczyński i Mateusz Ponitka, którzy zdobyli odpowiednio 15 i 13 punktów. Polacy w pewnym momencie spotkania prowadzili siedemnastoma punktami, ale końcówka była niezwykle zacięta i emocjonująca. Ostateczne zwycięstwo kadra zawdzięcza swojej skuteczności w kluczowych momentach na linii rzutów wolnych.

- To nie był ładny mecz, tylko mecz walki. Momentami naprawdę nie było nam łatwo. Pochwały dla Bośni, bo nigdy się nie poddali. Myślę, że momentami nie radziliśmy sobie z presją obronną na piłce. Problem z ofensywą w ostatniej kwarcie to tak naprawdę zasługa świetnej defensywy rywali. Nie chodzi o to, aby grać ładnie, ale żeby wygrywać. Możemy grać dużo lepiej - mówił zaraz po spotkaniu trener Mike Taylor.

Już w niedzielę na Polaków czeka kolejny rywal - Rosja. W tym zespole nie zagrają co prawda znani z NBA Timofiej Mozgow i Aleksiej Szwed, ale to nie sprawia, że potencjał tej drużyny jest mniejszy. W zespole Jewgienija Paszutina pierwsze skrzypce mogą grać niezwykle doświadczeni Siergiej Monia, Witalij Fridzon i Nikita Kurbanow. Na pewno trzeba będzie uważać także na Andreja Woroncewicza, który ma za sobą udany sezon w jednym z najlepszych zespołów w Europie - CSKA Moskwa.

- Jeszcze nie koncentrowaliśmy się na tym rywalu, bo skupiamy się na jednym meczu na raz. Wiemy, że jest to przeciwnik, który w ostatnim okresie grał coraz lepiej. Na pewno nie będzie to łatwy przeciwnik. Będziemy mieli spotkanie, na którym postudiujemy ich nawyki, zagrywki, poszczególnych koszykarzy. Jakim są rywalem okaże się w przeciągu następnych 24 godzin - tłumaczy Aleksander Czyż.

Początek meczu Rosja - Polska już w niedzielę o godz. 15.00. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl.

 

udostępnij