Kadetki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet lepsza od Czech w 1/8 finału mistrzostw Europy. O półfinał podopieczne Mariusza Świerka zmierzą się z Francuzkami, które do tej pory nie przegrały meczu w turnieju. Awans do ćwierćfinału jest jednoznaczny z utrzymaniem w dywizji A.

news Zdjęcia | FIBA

O wyniku spotkania w dużej mierze przesądziła pierwsza połowa spotkania. Polki potrafiły w niej narzucić swój styl gry rywalkom, niewątpliwie wykorzystując doświadczenie z wygranego sparingu podczas Międzynarodowego Memoriału Małgorzaty Dydek w Wołominie.

Czeszki, które zajęły drugie miejsce w grupie B, po kilku pierwszych akcjach przegrywały 8:0 i tego dystansu nie potrafiły odrobić już do końca zawodów. Nasza reprezentacja miała problem ze skutecznością z dystansu (0 na 10 w pierwszej połowie), ale umiejętnie dostarczały piłkę bliżej kosza (7 asyst Zuzanny Kulińskie w meczu), a dzięki dobrej obronie wymusiły sporo strat rywalek.

Do przerwy Polki prowadziły 34:19 i nawet pogoń rywalek nie wytrąciła ich z rytmu.

To pierwszy ćwierćfinał kadetek od 2008 roku.

O półfinał biało-czerwone zagrają w środę o godzinie 18:30 z Francją.

Czechy - Polska 50:57 (11:17, 8:17, 21:16, 10:7)
Punkty dla Polski: Kuczyńska 16 (1), Hipp 11 (1), Kowalska 9, Kurach 8, Kulińska 7, Klugmann 6, Jabłońska 0, Pietrzyńska 0, Rogozińska 0.
Najwięcej dla Czech: Burtova 12 (1).