Izrael wygrywa z Węgrami

Izrael pokonał Węgry 85:70 podczas drugiego dnia turnieju towarzyskiego w Legionowie.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

STATYSTYKI Z MECZU

Izraelczycy zanotowali mocny początek spotkania - po rzutach wolnych Elishaya Kadira prowadzili 10:3. W zespole ich rywali sporo dawał z siebie David Vojvoda, dzięki czemu Węgrzy mogli odrobić część strat. Później równo z syreną trafił jeszcze Adam Hanga, a po 10 minutach mieliśmy remis po 20. W drugiej części meczu zespół trenera Ereza Edelsteina ponownie wyszedł na prowadzenie - nawet jedenastopunktowe po akcji Bara Timora. W ekipie węgierskiej nieźle prezentował się Rosco Allen, ale ostatecznie to Izrael po pierwszej połowie wygrywał 47:38.

Adam Hanga dawał się we znaki Izraelowi, ale ten ciągle kontrolował sytuację i utrzymywał przewagę. Najważniejszym graczem tej drużyny był oczywiście Omri Casspi, ale bardzo dobrze faule wymuszał też m.in. Shawn Dawson. Mimo braku Richarda Howella był to ciągle zespół silniejszy od Węgrów. Izraelczycy po 30 minutach wygrywali 65:57. W ostatniej kwarcie zespół trenera Stojana Ivkovicia starał się nadal odrabiać straty trójkami. To jednak ciągle było za mało. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85:70 dla Izraela.