Polski Konkurs Fotografii Sportowej 2017

Ostatnie miesiące nie szczędziły emocjonujących sportowych wydarzeń na skalę ogólnopolską, ale i lokalną. Zdjęcia z nich mogą wziąć udział w czwartej już edycji prestiżowego Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Profesjonalnym fotoreporterom i amatorom sportowych ujęć pozostał niecały tydzień – na zgłoszenie swoich najlepszych fotografii mają czas tylko do 15 października. Przyjmowane są one w kategorii: zdjęcie pojedyncze, albo seria zdjęć. Patronat nad konkursem objął Polski Związek Koszykówki.

news

Ubiegłoroczna edycja przyniosła wiele niespodzianek. Poziom ponad 2000 zgłoszonych wtedy do konkursu fotografii był naprawdę wysoki, a wybór tych najlepszych - niełatwy. Odkryliśmy nowe talenty i... nowe oblicza znanych i cenionych fotoreporterów, jak choćby zwycięzcy zeszłorocznej edycji – Daniela Frymarka, który zgarniając Grand Prix po raz kolejny pokazał, że ma nie tylko porządny warsztat, ale i nie brakuje mu pomysłowości - mówi Marcin Kądziołka, pomysłodawca i współorganizator Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Poprzednia impreza zakończyła się sukcesem, a organizatorzy liczą, że także w tym roku fotoreporterzy – profesjonaliści i amatorzy - utrzymają wysoki poziom swoich zdjęć. Oceniać będą je prawdziwi eksperci. Szefem jury został Tomasz Markowski, który fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat. Zaczynał jeszcze w nieistniejącym już „Czasie Krakowskim”. To właśnie tam fotografował swój pierwszy mecz, choć jak wspomina dziś – wtedy raczej niechętnie. Pierwsze odczucie okazało się jednak mylne, a fotografia sportowa wciągnęła go na dobre. Od 18 lat związany jest głównie z redakcją „Przeglądu Sportowego”, z ramienia której relacjonował m.in. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atenach i Rio de Janeiro.

W jury zasiądzie również gość specjalny - Christian Walgram (GEPA), laureat tegorocznego World Press Photo oraz Czarek Sokołowski (AP), Paweł Sławski (Grupa ONET – RAS Polska), Jarosław Arczewski i Jerzy Kleszcz (Przegląd Sportowy), a także Jacek Bonecki (Fujifilm) i Iwona Aleksandrowicz (Szczecinek).

To właśnie Fujifilm i miasto Szczecinek są tegorocznymi głównymi sponsorami PKFS. - Jesteśmy dumni, że są z nami, a dzięki ich wsparciu i aprobacie dla konkursu będzie on w tym roku na jeszcze wyższym poziomie – przyznaje Norbert Barczyk, współorganizator konkursu i współwłaściciel agencji Press Focus.

Fujifilm ufundowało laureatowi nagrody Grand Prix (wśród profesjonalnych fotoreporterów) rewelacyjny aparat Fuji X-T2! O taką nagrodę warto powalczyć.

- Polski Konkurs Fotografii Sportowej skierowany jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów. Dlatego zachęcamy wszystkich do spojrzenia sportowym okiem na otaczającą nas rzeczywistość - może ciekawy kadr z lokalnych zawodów biegowych okaże się zwycięski. Życzymy zapału do robienia zdjęć i czekamy na wiele ciekawych zgłoszeń - mówi Joanna Czechowska, PR Manager Fujifilm.

Podobnie jak w ubiegłym roku finałowe emocje fotoreporterzy z całej Polski przeżywać będą w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku. 18 listopada podczas gali rozdania nagród zamieni się w stolicę fotografii sportowej. Spektakularne wnętrza i malownicze otoczenie to idealne tło do zaprezentowania publiczności perełek polskiej fotografii sportowej.

Z roku na rok nie tylko fotoreporterzy wysyłają coraz więcej zdjęć – powiększa się również pula nagród. W tym roku profesjonaliści zawalczą o wspomnianą już nagrodę głównego sponsora (Fujifilm), a amatorzy fotografii sportowej o voucher 1000 zł na sprzęt fotograficzny od sklepu Fotoforma! Poza tym za dobre ujęcia do fotoreporterów w obu kategoriach trafią inne, cenne nagrody: sprzęt fotograficzny, nagrody pieniężne i upominki.

- Liczymy na mnóstwo zdjęć nie tylko z dużych sportowych imprez, ale i tych pokazujących wyjątkowość amatorskich dyscyplin. One są zwykle oryginalne i potrafią przy tym chwycić za serce – przyznaje Łukasz Laskowski, współorganizator konkursu i współwłaściciel agencji Press Focus.

Zdjęcia do IV edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej można zgłaszać do 15 października (każdy może wysłać 5 zdjęć pojedynczych oraz 3 serie zdjęć, a także zdjęcia w kategoriach dodatkowych).

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.pkfs.pl
 

udostępnij